Հասարակություն 10:20 12/10/2020 Արցախ
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը տեղեկատվություն է տարածել վերջին ռազմական գործողությունների ժամանակ թշնամու կրած կորուստների մասին:
«Հակառակորդի կորուստների վերաբերյալ վերջին տվյալներով խոցվել է ևս 3 աթս, 3 զրահատեխնիկա, կա 200 զոհ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հոկտեմբերի 11-ի դրությամբ Արցախի զինուժը խոցել է հակառակորդի՝ 16 ուղղաթիռ, 17 ինքնաթիռ, 165 անօդաչու թռչող սարք, 510 միավոր զրահատեխնիկա, հիմնականում տանկեր, 86 ավտոտրանսպորտ, 10 զրահափոխադրիչ, 4 «ՏՕՍ-1Ա» ծանր հրանետային համակարգ, 4 «Սմերչ» և 1 «Ուրագան» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքներ:
Հակառակորդն ունի ավելի քան 4719 զոհ։ Հայկական կողմից, նախնական տվյալներով, կա 440 զոհ։ Ադրբեջանի զինված ուժերը թիրախավորել է նաև Արցախի և Հայաստանի Հանրապետության զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, որի հետևանքով Գեղարքունիքում սպանվել է 2 քաղաքացիական անձ, Արցախում սպանվել է 20 քաղաքացիական անձ, վիրավորվել է 93 քաղաքացիական անձ, վնասվել՝ մոտ 5800 գույք ու ենթակառուցվածք։
Ադրբեջանական զինուժի հրետակոծության հետևանքով վիրավորվել են ինչպես արտասահմանյան, այնպես էլ տեղական լրատվամիջոցների լրագրողներ։

Политика 11:06 12/10/2020 НКР
Армянский единый информационный центр распространил сообщение касательно последних данных о потерях ВС Азербайджана.
«По последним данным о потерях противника были сбиты еще 3 БПЛА, 3 единицы бронетехники, есть 200 погибших», – отмечается в сообщении.
По положению на 11 октября, ВС Арцаха сбили в частности 16 вертолетов, 17 самолетов, 165 БПЛА, 510 единиц бронетехники, в основном танки, 86 автомобильных транспорта, 10 бронетранспортёров, 4 тяжелых огнеметных системы «ТОС-1А», 4 РСЗО «Смерч» и 1 РСЗО «Ураган» ВС Азербайджана и пр.. Потери в живой силе ВС Азербайджана: свыше 4719 убитыми. С армянской стороны, по предварительным данным, погибли 440 военнослужащих.
ВС Азербайджана взяли под прицел также военные и гражданские инфраструктуры Арцаха и Армении, вследствие чего в Гегаркунике убиты двое гражданских лиц, в Арцахе – 20, ранения получили 93 гражданских лица.