Հասարակություն 21:42 16/10/2020 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասյօր մասնակցել է զոհված զինվորի՝ շարքային Մարատ Մանուկյանի հոգեհանգստին:
«Այսօր մասնակցեցի զոհված զինվորի՝ շարքային Մարատ Մանուկյանի հոգեհանգստին:
Ցավակցեցի, ապա լսեցի նրա ծնողներին, առանձին զրույց ունեցա նրա հոր հետ, և այդ զրույցից հասկացա՝ ճիշտ եմ ընկալում մեր ժողովրդի մղումներն ու ցանկությունները այն մասին, թե ինչ պիտի անենք այս իրավիճակում միասին, ազգովի:
Պետք է տեր կանգնենք մեր իրավունքին, մեր հայրենիքին, մեր պետությանը: Ու մեր նահատակների հեղած արյանը: Այլ տարբերակ չկա: Խնամենք, ուժեղացնենք մեր կամքը հաղթանակի»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա։

Никол Пашинян принял участие в церемонии панихиды по военнослужащему Марату Манукяну
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня принял участие в церемонии панихиды по военнослужащему рядовому Марату Манукяну.
«Сегодня принял участие в церемонии панихиды по военнослужащему рядовому Марату Манукяну.
Выразил свои соболезнования, затем выслушал его родителей, провел отдельную беседу с его отцом, и из этого разговора я понял, что правильно понимаю стремления и желания нашего народа относительно того, что мы должны вместе делать в этой ситуации, вместе всей нацией.
Мы должны отстаивать свои права, свою Родину, свое государство. И кровь, пролитую нашими мучениками. Другого варианта нет. Укрепим нашу волю к победе».