Քաղաքական 18:09 18/10/2020 Արցախ
Հոկտեմբերի 19-ին ժամը 16:00-ին Երևանում կկայանա ՀՀ և ԱՀ մարդու իրավունքների պաշտպաններ Արման Թաթոյանի և Արտակ Բեգլարյանի համատեղ փակ հանդիպումը ՀՀ քաղաքացիական հասարակության այն ներկայացուցիչների հետ, որոնք ցանկանում են ժորևէ կերպ օգնել Արցախին, հատկապես՝ իրենց միջազգային գործընկերների ու փորձառության միջոցով:
«Հանդիպման ընթացքում ներկայացնելու ենք սեպտեմբերի 27-ից Ադրբեջանի կողմից Արցախի և Հայաստանի բնակչության դեմ իրականացված ոճրագործությունները և մեր հնարավոր անելիքները դրանք պատշաճորեն փաստագրելու և միջազգայնացնելու, ինչպես նաև միջազգային տարաբնույթ աջակցության հասնելու ուղղությամբ։
Հանդիպումը տեղի կունենա Երևանի Մարիոթ հյուրանոցի Արարատ սրահում։ Տեղերը սահմանափակ են, գրանցվելու համար զանգահարեք՝ 095 939226, մեկ կազմակերպությունից ցանկալի է մեկ հոգի լինի:
Հանդիպումը լուսաբանման ենթակա չէ:
Հ․Գ․ Խնդրում ենք հանդիպմանը գալ դիմակներով»,- ֆեյսուքյան իր էջում գրել է Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը։

Право 18:32 18/10/2020 НКР
Артак Бегларян и Арман Татоян проведут закрытую встречу с представителями гражданского общества в Ереване
19 октября в 16:00 в Ереване состоится закрытая встреча Защитников прав человека Армении и Арцаха Армана Татояна и Артака Бегларяна с представителями гражданского общества РА, которые хотят оказать помощь Арцаху каким-то способом, в частности, через своих международных партнеров и опыт.
«В ходе встречи мы представим преступления, совершенные Азербайджаном против народа Арцаха и Армении с 27 сентября, и наши возможные действия, направленные на то, чтобы должным образом задокументировать их, представить их международной общественности и добиться различной международной помощи.
Встреча состоится в зале “Арарат” гостиницы “Ереван Марриотт”. Количество мест ограничено, для регистрации звоните по номеру 095 939226. Желательно, чтобы от одной организации пришел один представитель.
Встреча освещению не подлежит.
P.S. Пожалуйста, приходите на встречу в масках», – сообщил Защитник прав человека Арцаха Арман Татоян.