Քաղաքական 09:42 18/10/2020 Արցախ
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտու հարավային թևում հակառակորդը կիրառում է մեծ թվով ԱԹՍ-ներ և հրետանային միջոցներ»։
Ավելի վաղ նա հայտնել էր. «Ադրբեջանի զինված ուժերը հերթական անգամ կոպտորեն խախտել են նոր մարդասիրական հրադադարը: Ժամը 07: 20-ին հրետանային ակտիվ կրակից հետո, հակառակորդը ձեռնտու դիրքեր գրավելու նպատակով հարձակում է ձեռնարկել հարավային ուղղությամբ (Խուդաֆերինի ջրամբար): Երկուստեք կան զոհեր և վիրավորներ»։
Հիշեցնենք, որ  Հայաստանի Հանրապետությունը և Ադրբեջանի Հանրապետությունը որոշել էին հոկտեմբերի 18-ին, տեղական ժամանակով ժամը՝ 00:00-ից հաստատել մարդասիրական զինադադար:
Հիշեցնենք՝  սեպտեմբերի 27-ին ժամը 07:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանը, օգտագործելով հրետանային միջոցներ ու հարվածային ԱԹՍ-ներ, հարձակման է անցել արցախա-ադրբեջանական ողջ շփման գծով։ Հրետակոծվել են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, Մարտունին, Մարտակերտը, Հադրութը: Բնակչությանը կոչ է արվել պատսպարվել։ Երեք տասնյակից ավելի զոհեր կան քաղաքացիական բնակչության և հարյուրավոր զոհեր զինծառայողների շրջանում:

Politics 11:23 18/10/2020 Armenia
The Defense Army units have destroyed 4 enemy assaulting tanks in the southern direction of the Nagorno Karabakh frontline, Spokesperson at the Ministry of Defense Shushan Stepanyan reported. "In the southern flank of the Artsakh-Azerbaijani conflict zone the enemy is employing a large number of UAVs and artillery systems," Stepanyan added.
As reported earlier, the Azerbaijani forces violated the humanitarian ceasefire and at around 7:20 am, after an active artillery fire, launched an attack in the southern direction. There are killed and wounded on both sides.
The recent attack came after Armenia's Foreign Ministry reported about agreed humanitarian truce as of October 18th, 00:00 local time.