Թշնամին 7 տանկով գրոհել է, սակայն հարձակումը խափանվել է և մի քանի կիլոմետր հետ է շպրտվել. ՊՆ ներկայացուցիչ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայկական ուժերի հերոսական մարտերից մի դրվագ է ներկայացրել իր ֆեյսբուքի էջում:
«Հոկտեմբերի 18-ին ադրբեջանական զինված ուժերը հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել էին տանկերով ուղեկցվող հարձակում՝ օգտագործելով 7 տանկ, այդ թվում՝ մեկ միավոր Տ-90, 5 զրահափոխադրիչ հետևակի տեղափոխման համար։
Հակառակորդը նպատակադրվել էր սրընթաց հարձակմամբ կրակային և հոգեբանական ճնշում գործադրել անձնակազմի վրա՝ ապահովելով ճեղքում սահմանի կարևոր հատվածում։
Գնդապետներ Ստեփան Գևորգյանի, Ստանիսլավ Երյոմինի և հակատանկիստ, շարքային Գարիկ Առաքելյանի մասնագիտական վարպետության, բարոյակամային բարձր որակների և գերազանց ներդաշնակ գործողությունների շնորհիվ հարձակումը խափանվել և հակառակորդը մի քանի կիլոմետր հետ է շպրտվել»,- գրում է Հովհաննիսյանը։
Նա նաև գրել է, որ գնդապետ Ստեփան Գևորգյանը այս պատերազմի լեգենդներից է.
«Նրա անունը դեռ հիշելու եք բոլորդ։ Անփորձանք պարոն գնդապետ։ Հենց նրա նմանների շնորհիվ ենք հաղթելու։ Հենց նրա կողքին կռվեք սիրելի կամավորականներ ու պահեստազորայիններ»։

Политика 11:27 19/10/2020 Армения
Представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян представил героический эпизод с боев на фронте.
«Вооруженные силы Азербайджана 18 октября в южном направлении предприняли сопровождаемую танками атаку, бросив в бой 7 танков, 1 единицу Т-90, 5 БТР для переброски пехоты.
Противник намеревался стремительной атакой оказать огневое и психологическое давление и прорваться на важном участке границы.
Благодаря профессионализму, высоким моральным качествам и отлично слаженным действиям полковников Степана Геворкяна и Станислава Еремина, а также рядового Гарика Аракеляна наступление было предотвращено, а противник – отброшен на несколько километров, – отметил он.
Он сообщил также, что полковник Степан Геворкян – одна из легенд этой войны:
«Его имя вы все будете помнить. Удачи, господин полковник. Именно благодаря таким как он мы победим. Именно рядом с ним сражайтесь, дорогие добровольцы и резервисты».