Քաղաքական 11:43 22/10/2020 Արցախ
ԱՄՆ-ի Կալիֆոռնիա նահանգի Ֆաուլեր քաղաքի քաղաքային խորհուրդը միաձայն դատապարտել է Արցախի դեմ ադրբեջանական ագրեսիան, ճանաչել է Արցախի ինքնորոշման իրավունքն ու անկախությունը: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հաղորդում է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը:
Ըստ աղբյուրի, քաղաքային խորհուրդը նաև կոչ է արել ԱՄՆ նախագահին և Կոնգրեսին միանալ իրենց` Արցախի ազատությանը աջակցելու հարցում:
Քաղաքային խորհրդի անդամ Գառնիկ Ղազարյանը, որը ներկայացրել է հռչակագիրը, նշել է, որ էթնիկ հայերի դեմ հերթական ցեղասպան պատերազմի ընթացքում Ֆաուլեր քաղաքը կանգնած է Արցախի կողքին։

Politics 12:05 22/10/2020 NKR
The City Council of Fowler, a city in California, the United States, unanimously condemned Azerbaijani aggression against Artsakh, recognized its right to self-determination and independence, the Armenian National Committee of America (ANCA) said on Facebook on Thursday.
The Fowler Council also urged the U.S. president and Congress to join them in supporting Artsakh’s freedom.
Fowler Council Member Karnig Kazarian, who introduced the proclamation, stated that “in the midst of another genocidal war against ethnic Armenians, the city of Fowler stands with Artsakh.”