Քաղաքական 12:30 23/10/2020 Աշխարհում
Ֆրանսիայի արևելքում գտնվող Ստրաստբուրգ քաղաքում բողոքի բազմամարդ ակցիա են իրականացնում հայ համանյքի ներկայացուցիչները։ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դիմաց հասնելով՝ երթի մասնակիցները պահանջում են խախտել լռությունը։
«Մենք ուզում ենք միայն խաղաղություն, ազատություն, խաղաղ ապրել»,- բացականչում են նրանք եվրոպական դատարանի դիմաց։
Նրանք վանկարկում են՝ Ադրբեջանի ու Թուրքիայի նախագահներ Իլհամ Ալիևն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ահաբեկիչներ են։
Փաթաթված Հայաստանի ու Արցախի դրոշներով՝ խաղաղ ցույցի դուրս եկած մեր հայրենակիցները պարզել են «Արցախը Հայաստանն է», «Մենք խաղաղություն ենք ուզում» գրություններով ցուցապաստառներ, հորդորում ճանաչել Արցախի անկախությունը։

Politics 13:37 23/10/2020 World
Representatives of the Armenian community are holding a mass protest in the French city of Strasbourg to denounce the ongoing Azerbaijani-Turkey aggression against Artsakh (Nagorno-Karabakh).
Gathering in front of the European Court of Human Rights (ECHR), the protesters urge the court to break the silence.
"We just want peace and freedom. We want to live in peace," they said in front of the European Court.
The presidents of Azerbaijan and Turkey, Ilham Aliyev and Recep Tayyip Erdogan, are terrorists, the protesters are shouting.
Wrapped in the flags of Armenia and Artsakh, the peaceful demonstrators are holding posters reading, "Artsakh is Armenia!", "We want peace!" and are calling for the recognition of Artsakh’s independence.