Քաղաքական 08:39 26/10/2020 Արցախ
«ԱՄՆ-ում հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածության ձեռք բերելուց հետո, որը ուժի մեջ պետք է մտներ հոկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 08:00-ին, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը դեռևս 08:00-ն չլրացած, շտապեց հայկական կողմին մեղադրել հրադադարը կոպտորեն խախտելու մեջ, բայց որոշ ժամանակ անց հեռացրեց այդ տեղեկատվությունը:
Հաշված րոպեներ անց Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածեց հերթական ապատեղեկատվությունը՝ նշելով, թե հայկական ուժերը հարավային ուղղությամբ հրետակոծության են ենթարկում ադրբեջանական դիրքերը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ՊԲ-ի ստորաբաժանումները խստորեն հետևում են ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, իսկ թշնամական կողմի մեղադրանքները ոչ միայն իրականության հետ որևէ առնչություն չունեն, այլև արվել են վերջինիս հետագա սադրանքների համար տեղեկատվական հող նախապատրաստելու համատեքստում»։
Նշենք, որ Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտարարել է, որ իբր հայերը կոպտորեն խախտել են հրադադրի պայմանավորվածությունը՝ կրակելով Լաչինի շրջանի գյուղերից մեկից։

Политика 09:51 26/10/2020 НКР
Пресс-служба Минобороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) распространила сообщение, в котором, в частности, отмечается:
«После достижения в США соглашения о гуманитарном прекращении огня, которое должно было вступить в силу 26 октября в 08:00, Министерство обороны Азербайджана ещё до 08:00 поспешило обвинить армянскую сторону в грубом нарушении режима прекращения огня, но через некоторое время удалило эту информацию.
Через считанные минуты Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию, сообщив, что якобы армянская сторона ведет обстрел азербайджанских позиций на южном направлении.
Министерство бороны Республики Арцах заявляет, что подразделения Армии обороны Арцаха строго соблюдают достигнутые договоренности, а обвинения вражеской стороны не имеют ничего общего с действительностью, и сделаны, чтобы подготовить информационную почву для дальнейших провокаций».