Իրավունք 18:35 26/10/2020 Հայաստան
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է  ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի ծառայությունից։
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է արցախա-ադրբեջանական սահմանագոտում տիրող իրավիճակին, ընդգծել է Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի, ինչպես նաև Թուրքիայի ապակայունացնող ներգրավվածության հանգամանքը: ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել հակամարտության կարգավորման գործում Ռուսաստանի Դաշնության դերակատարությունը:
Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևն ընդգծել է հակամարտության միմիայն խաղաղ և դիվանագիտական ճանապարհով կարգավորման անհրաժեշտությունը:

Политика 22:00 26/10/2020 Армения
Сегодня секретарь Совета Безопасности Армении Армен Григорян провел телефонный разговор с секретарем Совбеза Российской Федерации Николаем Патрушевым, сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
Секретарь Совбеза Армен Григорян в разговоре коснулся ситуации на арцахско-азербайджанской границе, подчеркнул факт войны, развязанной Азербайджаном, а также дестабилиз¬ирующее вмешательство Турции.
Секретарь Совета Безопасности Республики Армения в ходе беседы высоко оценил роль Российской Федерации в деле урегулирования конфликта.
Секретарь Совета Безопасности Российской Федерации Николай Патрушев подчеркнул необходимость урегулирования конфликта исключительно мирным и дипломатическим путем.