Հասարակություն 20:01 28/10/2020 Հայաստան
ՊԲ-ի համարժեք գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի խորքում տեղակայված կրակակետերը լռեցվել են: Այս մասին հայտնում է Արցախի պաշտպանության բանակը։
«Հակառակորդը օրվա ընթացքում շարունակել է կրակի տակ պահել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրների կիրառմամբ հրթիռակոծության են ենթարկվել Շուշին եւ Ստեփանակերտը, ինչի հետեւանքով մեծ վնաս է հասվել մայրաքաղաքի ծննդատանը, երկու քաղաքների քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Խաղաղ բնակչության շրջանում կա մեկ զոհ եւ վիրավորներ:
ՊԲ-ի համարժեք գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի խորքում տեղակայված կրակակետերը լռեցվել են:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին հավատարիմ մնալ հումանիտար հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, հակառակ դեպքում՝ համարժեք պատասխանն իրեն երկար չի սպասեցնելու»,- հայտնում է ՊԲ-ն։

Society 21:08 28/10/2020 NKR
As a result of appropriate operations of the Artsakh forces, the Azerbaijani firing positions deployed in depth were silenced, the Artsakh Defense Army said in a statement on Wednesday.
“During the day the enemy continued to keep civilian settlements of Artsakh under fire.  In particular, the Azerbaijani forces bombarded Shushi and Stepanakert from Smerch MLRS, causing great damage to the maternity hospital of the capital, and the civilian infrastructures of both cities. One killed and several wounded are reported. As a result of commensurate operations of the Defense Army, the enemy firing positions deployed in depth were silenced,” the military said.
“The Ministry of Defense of the Republic of Artsakh calls on the adversary to remain committed to the agreements on the humanitarian truce, otherwise an adequate response will not be slow in coming,” the statement said.