Քաղաքական 22:14 29/10/2020 Հայաստան
«Այսօր ողջ օրը ռազմական գործողությունները շարունակվել են ռազմաճակատի ողջ երկայնքով, սակայն ոչ մեծ ինտենսիվությամբ»,- տեղեկատվական կենտրոնում հայտնեց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ ներկայացնելով առաջնագծում տիրող իրավիճակը։
Նրա խոսքով, հարավային հատվածում՝ Բերձորից մինչև Արաքսի ափն ընկած հատվածում ռազմաճակատային բնագծի ուղղությամբ եղել են որոշակի մարտական գործողություններ, հայկական զինված ուժերին հաջողվել է որոշակի դիրքերի բարելավում իրականացնել։
Այսօր Մարտունու և Ասկերանի շրջանների գյուղերում՝ հիմնականում փոքր բնակավայրերի անտառային հատվածներում շարունակվել են դիվերսիոն խմբերի դեմ մարտական գործողությունները, այսօր դրանք եղել են Ավետարանոց և դեպի Սղնախ գյուղի տարածքում, հարակից բլուրներում ու անտառային զանգվածում։
«Դիվերսիոն խմբերը ներթափանցում են տարբեր ուղղություններով, նրանց դեմ պայքարը ենթադրում է մարտական գործողությունների այլ ձև, մարտավարություն, ինչը 5-րդ սերնդի պատերազմին բնորոշ մարտեր չեն»,- ասաց ՊՆ ներկայացուցիչը։
Նա հիշեցրեց, որ օրվա ընթացքում ադրբեջանական ուժերը շարունակել են հրետակոծել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը՝ տարբեր ուղղություններով՝ կիրառելով հրետանային ու հրթիռային միջոցներ։

Politics 22:37 29/10/2020 Armenia
"The military actions continued today across the entire length of the Nagorno-Karabakh frontline, yet with low intensity," Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said at a briefing on Thursday, presenting the latest updates from the Nagorno Karabakh conflict zone.
In Hovhannisyan's words, military operations were conducted in the southern direction, in the section from Berdzor to the bank of Araks river, where Armenian forces managed to improve their positions.
Meanwhile, fighting with subversive groups continued in forest areas of villages in Martuni and Askeran regions, covering areas near Avetaranots and Sghnakh villages, adjacent hills and forests.
"Subversive groups infiltrate from different directions, and struggle with them implies a different method and tactic which is not characteristic of the fifth generation warfare," Hovhannisyan said.
He also reminded that Azerbaijani forces have continuously shelled civilian settlements with missiles and artillery means throughout the day.