Քաղաքական 13:44 30/10/2020 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանը Համազասպ Թորոսյանին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի պետաիրավական վարչության պետ նշանակելու մասին որոշում է ստորագրել։
«Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի 16-րդ մասով, 16-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի դեկտեմբերի 27-ի N 1554-Ն որոշման հավելվածի 147-րդ և 151-րդ կետերն ու Համազասպ Թորոսյանի դիմումը՝
1.Համազասպ Հովհաննեսի Թորոսյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի պետաիրավական վարչության պետ (պաշտոնի ծածկագիրը՝ 06-7-Ղ1-1)։
2. Համազասպ Հովհաննեսի Թորոսյանի պաշտոնային դրույքաչափը սահմանել «Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքին համապատասխան»,-ասված է որոշման մեջ:

Политика 14:37 30/10/2020 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение о назначении Амазаспа Торосяна начальником Государственно-правового департамента Аппарата премьер-министра.
«Руководствуясь ч. 16 ст. 10 Закона РА “О гражданской службе”, принимая за основание пп. 147 и 151 приложения к решению правительства N 1554-Н от 27 декабря 2018 года и заявление Амазаспа Торосяна:
1. Назначить Амазаспа Торосяна начальником Государственно-правового департамента Аппарата премьер-министра Республики Армения,
2. Установить должностной оклад Амазаспа Торосяна в соответствии с законом Республики Армения "Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности"», – говорится в решении.