Հասարակություն 12:41 02/11/2020 Արցախ
Արցախի նախագահը հանդիպել է Վլադիմիր Բալայանի և Շահեն Մեղրյանի անվան կամավորական ջոկատների տղաների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ժամեր առաջ հանդիպել է Վլադիմիր Բալայանի և Շահեն Մեղրյանի անվան կամավորական ջոկատների տղաների հետ:
Նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը տեղեկացնում է, որ  հանդիպման տեսագրությունը քիչ հետո հասանելի կլինի նախագահի ֆեյսբուքյան էջում:
«Ի դեպ, Շահեն Մեղրյանի անվան շահումյանցիներից կազմված կամավորական ջոկատի տղաները՝ հրամանատար Ռոլանդ Այդինյանի գլխավորությամբ, Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղի շրջակայքում օրերս մերձամարտ են վարել 22 հոգուց կազմված թուրքական հատուկ նշանակության ջոկատի հետ՝ վերացնելով նրանցից 20-ին:
Միայն 2-ին է հաջողվել ճողոպրել: Հրամանատարն ասում է, որ, մեծ ցանկության դեպքում, կարող էին նաև այդ երկուսին էլ վերացնել, բայց աչքերով տեսածի մասին յուրայիններին պատմելու հնարավորություն են տվել:

Политика 14:08 02/11/2020 НКР
Президент Арцаха встретился с ребятами из добровольческих отрядов им. Владимира Балаяна и Шагена Мегряна
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян несколько часов назад встретился с ребятами из добровольческих отрядов им. Владимира Балаяна и Шагена Мегряна.
Видеозапись встречи размещена на странице президента в Facebook, сообщил пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
«Кстати, на днях ребята из сформированного из шаумяновцев добровольческого отряда имени Шагена Мегряна, во главе с командиром Роландом Айдиняном возле села Аветараноц Аскеранского района в ближнем бою с отрядом турецкого спецназа, состоявшего из 22 человек, уничтожили 20 из них. Только двоим удалось бежать.
Командир говорит, что при большом желании можно было устранить и этих двоих, но ребята дали им возможность рассказать своим о том, что они видели собственными глазами.