Քաղաքական 09:44 04/11/2020 Աշխարհում
Հայաստանի դրոշը բարձրացվել է Ալեքսանդրուպոլիս քաղաքի քաղաքապետարանի առջև նախորդ ուրբաթ՝ քաղաքի հայ համայնքի մեծ մասի, քաղաքապետ Իոաննիս Զամպուկիսի, ինչպես նաև Քաղաքային խորհրդի նախագահ Դիմիտրիս Կոլիոսի ներկայությամբ։ Այս մասին գրում է Greek City Times-ը։
Նշվում է, որ Ալեքսանդրուպոլիսի քաղաքային խորհուրդը անցած հինգշաբթի նիստի ընթացքում հայ ժողովրդին աջակցության և համերաշխության մասին բանաձև հրապարակեց և որոշվեց Հունաստանի դրոշի կողքին բարձրացնել հայկական դրոշը, քանի դեռ շարունակվում է ադրբեջանական և սիրիական վարձկանների ու Թուրքիայի կողմից հովանավորվող արշավանքը դեպի Արցախ:
«Մենք ունենք շատ ընկերներ, շատ կապեր, որ ապրում և աշխատում են քաղաքապետարանում և մեր քաղաքում… դա նվազագույնն է, որ կարող ենք անել», - ասել է Զամբուկիսը:
Քաղաքապետ Ալեքսանդրոս Քրիսաֆիսը Հունաստանի դրոշի կողքին բարձրացրել է հայկական դրոշը` Սերրեսի քաղաքային խորհրդի որոշմամբ` աջակցելով Հայաստանի ժողովրդին՝ իրենց բնիկ տարածքը պաշտպանելիս:
Նշվում է, որ Սալոնիկը ևս չի հապաղել օգնության ձեռք մեկնել հայերին. Սալոնիկի հայ համայնքին տրամադրելով բժշկական-դեղագործական նյութեր՝ Հայաստան առաքելու համար:

Politics 12:38 04/11/2020 World
The raising of the Armenian flag took place on Friday morning in front of the city hall of Alexandroupolis and in the presence of a large part of the Armenian Community of the northern Greek city, attended by Mayor Ioannis Zampoukis, and the President of the Municipal Council, Dimitris Kolios, The Greek City Times reported.
According to the source, the Municipal Council of Alexandroupolis during its meeting last Thursday proceeded to issue a resolution in support and solidarity with the Armenian people, and it was decided to raise the Armenian flag next to the Greek one.
This will take place in the first week of each month for as long as the Turkish-sponsored invasion of Artsakh by the Azerbaijani and Syrian mercenaries continues.
“We have many friends, many liaisons who live and work in the Municipality and our city… it is the least we can do, both to the tested people of Armenia and to their brothers who live in our city,” Zamboukis said.