Ստեփանակերտում հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է մինչև ժամը 18։30-ը. ԱՀ ԱԻՊԾ
ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել Արցախի բնակավայրերում իրադրության վերաբերյալ:
«Օրվա ընթացքում Արցախի բնակավայրերում իրադրությունը եղել է կայուն լարված։
Ստեփանակերտում հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է մինչև ժամը 18։30-ը։
Քիչ առաջ հրթիռակոծվեց քաղաքը։ Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա մեկ տուժած։
ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները վիրավորին առաջին օգնություն են ցուցաբերել և տեղափոխել բուժհաստատություն։Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Մարտակերտում` օրվա ընթացքում երկու անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը։ Թշնամին քաղաքի վրա փորձել է կիրառել ռազմավիացիա։
Մարտունի քաղաքում իրադրությունը դարձյալ անհանգիստ է եղել։ Այստեղ կեսօրին թշնամական կողմը ծանր հրետանի է կիրառել` հարվածել քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին։
Ասկերանի, Քաշաթաղի և Շահումյանի շրջաններում հարաբերական հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
- Թեպետ Շուշիում ավերածությունները բազմաթիվ են, բայց բերդաքաղաքը դիմանում է թշնամու հարվածներին. ԱԻՊԾ

Общество 19:24 08/11/2020 Регион
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает:
«В течение дня обстановка в населенных пунктах Арцаха была стабильно напряженной. В столице Арцаха Степанакерте спокойная обстановка сохранилась до 18:30. Немногим ранее город подвергся ракетному обстрелу со стороны ВС Азербайджана. Есть 1 пострадавший среди гражданского населения
Спасатели Госслужбы по ЧС Арцаха оказали первую помощь раненому и перевезли его в медучреждение. Его жизни ничто не угрожает.
В Мартакерте дважды в течение дня прозвучал сигнал воздушной тревоги. Враг попытался применить над городом военную авиацию.
В городе Мартуни обстановка вновь была неспокойной. Здесь в полдень азербайджанская сторона применила тяжелую артиллерию, нанес удары по гражданским инфраструктурам.
В Аскеранском, Кашатагском и Шаумянском районах Арцаха относительно спокойная обстановка сохранилась».