Քաղաքական 13:43 10/11/2020 Հայաստան
Արման Ղուկասյան. Այս պահին անհրաժեշտ է ոչ միայն գնահատական տալ կատարվածին, այլև կանխել քաղաքացիական պատերազմը
ՀԱՍԿ նախագահ Արման Ղուկասյանը ֆեսյբուքյան իր էջում տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
«Ստեղծված օրհասական իրավիճակում ես, որպես ՀՀ քաղաքացի և «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության նախագահ, պարտավորված եմ հայտարարել հետևյալը.
Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ստորագրված և հայկական պետականության գոյությունը հարցականի տակ դնող այս խայտառակ, հակահայ փաստաթուղթը չի կարող իրավական որևէ ուժ ունենալ, քանզի այն ստորագրվել է հայ ժողովրդից, հանրությունից թաքուն, առանց որևէ մեկի կարծիքը լսելու ու որոշումը կայացվել է առանց քաղաքական դաշտի որևէ ներկայացուցչի հետ խորհրդակցելու:
Այս պահին անհրաժեշտ է ոչ միայն միահամուռ ու հստակ գնահատական տալ կատարվածին, այլև կանխել քաղաքացիական պատերազմը, որը հստակ ուրվագծվում է, հատկապես երկրի վարչապետի պաշտոնը դեռևս պահպանող անձի վերջին հայտարարությունների ֆոնին:
Անհրաժեշտ է անցկացնել քաղաքական խորհրդակցություններ քաղաքական բոլոր ուժերի հետ, որպես արդյունք հստակ գնահատական տալ կատարվածին, ինչպես նաև նախաշնել այս ճակատագրական ճգնաժամից դուրս գալու ուղիներ»։

Политика 13:55 10/11/2020 Армения
Гукасян: Необходимо не только дать четкую оценку произошедшему, но и предотвратить гражданскую войну
Председатель партии «Во имя социальной справедливости» Арман Гукасян на своей странице в социальной сети выступил с заявлением:
«В сложившейся критической ситуации я, как гражданин Республики Армения и председатель партии «Во имя социальной справедливости» обязан заявить следующее:
Подписанный под покровом ночи Николом Пашиняном этот позорный, антиармянский документ, который ставит под сомнение существование армянской государственности, не может иметь никакой юридической силы, так как он был подписан втайне от армянского народа, без учета чьего-либо мнения, а решение было принято без консультаций с представителями политического поля.
Необходимо провести политические консультации со всеми силами, по результатам которых дать четкую оценку произошедшему, а также предложить пути выхода из этого кризиса.
Необходимо не только дать единодушную и четкую оценку произошедшему, но и предотвратить гражданскую войну, вероятность которой практически обозначена, особенно на фоне недавних заявлений человека, все еще занимающего пост премьер-министра».