Արցախի հանրապետական բժշկական կենտրոնը վերսկսել է իր աշխատանքները
Արցախի հանրապետական բժշկանան կենտրոնը վերսկսել է իր աշխատանքները հրադադարը հաստատելուն պես։ Անձնակազմի մի մասն արդեն տեղում է, բավարար է բժշկական կենտրոնի բնականոն աշխատանքն ապահովելու համար: Արցախի հանրային հեռուստաընկերությանը կենտոնի տնօրենն ասել է, որ 100 հոգի վերադարձել են ու աշխատում են։ ԲԿ-ն մոտ 600 աշխատող ունի։ Շաբաթվա ընթացքում աշխատողները կավեանան։ Բժշկական կենտրոնում արդեն 6 հիվանդ բուժում է ստանում։
Աշխատանքի բնականոն ռեժիմի են վերադառնում նաև Ստեփանակերտում գործող մյուս բուժհիմնարկները։ Շրջաններում շարունակվում են բուժհիմնարկների վերականգնման աշխատանքները, կսկսեն գործել առաջիկա օրերի ընթացքում։
- Ինչ է կատարվել Ստեփանակերտի հիվանդանոցում հրթիռակոծման ժամանակ. կադրեր ներսից
- Ստեփանակերտի բժշկական համալիրի կանխամտածված հրետակոծումը՝ Ադրբեջանի լկտի պատասխանը ՌԴ-ի, Ֆրանսիայի և ԱՄՆ նախագահների խաղաղարար ջանքերին

Society 10:54 17/11/2020 NKR
The Republican Medical Center in Artsakh’s capital city of Stepanakert resumed its work upon the establishment of the ceasefire on 10 November. Some of the hospital staff is already on site, which is enough to ensure the normal operation of the medical center.
The director of the hospital told the Artsakh Public TV that 100 people have returned to work. The medical center has around 600 employees. During the week, more employees are expected to return to work. 6 patients are already undergoing treatment at the Republican Medical Center, the head said.
The other medical facilities operating in Stepanakert are returning to normal as well. The restoration work of the medical centers in the regions are ongoing and they will start reopening to the public in the next few days.