Արցախի հանրապետական բժշկական կենտրոնը վերսկսել է իր աշխատանքները
Արցախի հանրապետական բժշկանան կենտրոնը վերսկսել է իր աշխատանքները հրադադարը հաստատելուն պես։ Անձնակազմի մի մասն արդեն տեղում է, բավարար է բժշկական կենտրոնի բնականոն աշխատանքն ապահովելու համար: Արցախի հանրային հեռուստաընկերությանը կենտոնի տնօրենն ասել է, որ 100 հոգի վերադարձել են ու աշխատում են։ ԲԿ-ն մոտ 600 աշխատող ունի։ Շաբաթվա ընթացքում աշխատողները կավեանան։ Բժշկական կենտրոնում արդեն 6 հիվանդ բուժում է ստանում։
Աշխատանքի բնականոն ռեժիմի են վերադառնում նաև Ստեփանակերտում գործող մյուս բուժհիմնարկները։ Շրջաններում շարունակվում են բուժհիմնարկների վերականգնման աշխատանքները, կսկսեն գործել առաջիկա օրերի ընթացքում։
- Ինչ է կատարվել Ստեփանակերտի հիվանդանոցում հրթիռակոծման ժամանակ. կադրեր ներսից
- Ստեփանակերտի բժշկական համալիրի կանխամտածված հրետակոծումը՝ Ադրբեջանի լկտի պատասխանը ՌԴ-ի, Ֆրանսիայի և ԱՄՆ նախագահների խաղաղարար ջանքերին

Республиканский медицинский центр Арцаха возобновил свои работы
Республиканский медицинский центр Арцаха возобновил свои работы сразу после прекращения огня. Часть персонала уже на месте, этого достаточно для того, чтобы обеспечить нормальную работу медицинского центра.
Директор центра сообщил Общественному телевидению Арцаха, что 100 человек вернулись и работают. В МЦ работает около 600 сотрудников. В течение недели число персонала увеличится. В медицинском центре уже 6 человек проходят лечение.
К естественному ходу работ возвращаются также действующие в Степанакерте другие медицинские учреждения. В регионах продолжаются работы по восстановлению медицинских учреждений, которые заработают в ближайшие дни.