ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիտվայի արտգործնախարար Լինաս Լինկևիչուսի հետ
Նոյեմբերի 19-ին արտգործնախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիտվայի արտգործնախարար Լինաս Լինկևիչուսի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Լիտվայի արտգործնախարարը շնորհավորել է իր պաշտոնակցին և մաղթել ամենայն հաջողություն իր պատասխանատու առաքելության իրականացման գործում։ Երկուստեք համոզմունք են հայտնել, որ փոխադարձ ջանքերի գործադրմամբ հայ-լիտվական հարաբերություններում առկա ներուժը կարող է լիարժեքորեն իրացվել։
Արտգործնախարարները մտքեր են փոխանակել փոխադարձ կարևորություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:
Նախարար Այվազյանն իր գործընկերոջը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով Արցախում առաջացած հումանիտար ճգնաժամի հասցեագրման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը՝ այդ համատեքստում առանձնահատուկ ընդգծելով միջազգային հանրության պատշաճ արձագանքի և աջակցության կարևորությունը:

Politics 15:08 20/11/2020 Armenia
Armenia's new Foreign Minister Ara Aivazian on Thursday held a phone conversation with Foreign Minister of Lithuania Linas Linkevičius.
The Lithuanian minister congratulated his counterpart and wished him every success in carrying out his responsible mission. Both sides expressed confidence that the existing potential in the Armenian-Lithuanian relations can be fully realized through mutual efforts, the Armenian Foreign Ministry’s press service reported.
The foreign ministers exchanged views on issues of mutual importance.
Aivazian briefed his counterpart on the efforts aimed at addressing the humanitarian crisis in Artsakh resulting from the Azerbaijani aggression, emphasizing the need for a proper response and support from the international community in this regard.