ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիտվայի արտգործնախարար Լինաս Լինկևիչուսի հետ
Նոյեմբերի 19-ին արտգործնախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիտվայի արտգործնախարար Լինաս Լինկևիչուսի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Լիտվայի արտգործնախարարը շնորհավորել է իր պաշտոնակցին և մաղթել ամենայն հաջողություն իր պատասխանատու առաքելության իրականացման գործում։ Երկուստեք համոզմունք են հայտնել, որ փոխադարձ ջանքերի գործադրմամբ հայ-լիտվական հարաբերություններում առկա ներուժը կարող է լիարժեքորեն իրացվել։
Արտգործնախարարները մտքեր են փոխանակել փոխադարձ կարևորություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:
Նախարար Այվազյանն իր գործընկերոջը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով Արցախում առաջացած հումանիտար ճգնաժամի հասցեագրման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը՝ այդ համատեքստում առանձնահատուկ ընդգծելով միջազգային հանրության պատշաճ արձագանքի և աջակցության կարևորությունը:

Политика 14:53 20/11/2020 Армения
Накануне, 19 ноября, состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Республики Армения Ара Айвазяна с министром иностранных дел Литвы Линасом Линкявичюсом. Подробности представляет пресс-служба МИД РА.
Министр иностранных дел Литвы поздравил своего коллегу и пожелал успехов в деле реализации его ответственной миссии. Стороны выразили уверенность в том, что совместными усилиями существующий потенциал армяно-литовских отношений может быть полноценно реализован.
Министры иностранных дел обменялись мнениями по вопросам, представляющим взаимную важность.
Министр Айвазян представил своему коллеге усилия, предпринимаемые для преодоления гуманитарного кризиса в Арцахе после войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, подчеркнув в этом контексте необходимость надлежащей реакции и содействия со стороны международного сообщества.