Քաղաքական 10:53 23/11/2020 Հայաստան
Այն, որ իրականում Մոսկվային և անձնապես Պուտինին մեծ շնորհակալություն պետք է ասվի, որևէ կասկած չկա։ Բայց պիտի հասկանանք, ով պետք էդա ասի։ Պարտության հանգեցրած իշխանությու՞նը։ Դուք այնպես էլ պարտվել եք, մեզ էլ՝ պարտության հասցրել։
Իսկ հիմա պատկերացրեք, որ Պուտինին ասում է շնորհակալություն մեկը, ով պետք է աշխատի Հայաստանի վաղվա օրվա համար։ Դա կընկալվի առնվազն որպես հնարավորություն։ Դա կընկալվի առնվազն որպես նոր շունչ և հույս։ Իսկ պատրվողները, լինի ՀՀ-ում վաղը կամ էլ 2023 թ-ին կամ Արցախում՝ վաղը կամ էլ 2021-ի ապրիլին, որևէ պարագայում ո՛չ հավատ, ո՛չ վստահություն, ո՛չ էլ նոր շունչ կամ հույս կարող են բերել։
Լավ ինչքան կարելի է չհասկանալ, որ պարտվածը կամ նրա օրոք պարտություն ընդունողը, պետք է հեռանան։ Օր առաջ։ Առնվազն հայ ազգին եղած հնարավորությունից մի՛ զրկեք։ Հեռացե՛ք։
Գոնե հնարավորության տվեք որ գան նորերը, որոնք կունենան առնվազն հնարավորություն իրենց շահերը 100 տոկոսով բավարարած այլոց կողքին մի կամ երկու հայկական շահ առաջ տանելու համար։
Պարզպես հեռացե՛ք, դուք ձախողել եք մեր հույսը, հնարավորությունն ու ապագան։ Մի փակեք հույսի և հնարավորության պատուհանը»։

Политика 14:07 23/11/2020 Армения
«Арцах: мое заключение за прошедшие три дня, столкновение с реальностью, нет сомнений в том, что на самом деле Москве и лично Путину нам надо сказать большое спасибо! Но мы должны понять, кто должен сказать это. Правительство, приведшее к поражению? Вы и без этого проиграли, а нас привели к поражению.
А сейчас представьте, что Путину говорит спасибо тот, кто должен работать для завтрашнего дня Армении. Это будет воспринято, как минимум, как возможность, как новое дыхание и надежда. А проигравшие, будет это в Республике Армения завтра или в 2023г. или в Арцахе - завтра или в апреле 2021г., ни при каких обстоятельствах не могут принести ни веры, ни доверия, ни нового дыхания и надежды.
Хорошо, сколько можно не понимать, что проигравший или принявший поражение при его правлении, должен уйти - как можно скорее. Не лишайте хотя бы армянский народ имеющейся возможности! Уходите!
Дайте хотя бы возможность, чтобы пришли новые, у которых по крайней мере будет шанс продвинуть один или два армянских интереса наряду с теми другими, кто на 100% удовлетворил уже свои интересы.
Просто уходите, вы провалили наши надежды, возможность и будущее. Не закрывайте окно надежды и возможностей».