Գեղամ Մանուկյան. Հացադուլին միացել է 2008 թվականին զոհված Անդրանիկ Կիրակոսյանի մայրը
ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանը, որը նոյեմբերի 23-ից կառավարության դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անժամկետ հացադուլ է հայտարարել, գրում է.
«Ցավով տեղեկացնում եմ, որ հակառակ մեր բոլոր հորդորներին, հացադուլին միանալու որոշում է կայացրել նաև 2008 թվականին զոհված Անդրանիկ Կիրակոսյանի մայրը՝ Անահիտ Կիրակոսյանը։ Նա անդրդվելի էր։ Միայն պայմանավորվեցինք, որ կգիշերի տանը»։
Հիշեցնենք, որ Գեղամ Մանուկյանի հետ հացադուլ են անում նաև ՍԴ նախկին անդամ Կիմ Բալայանը, ՀՅԴ-ական Գարիկ Ավետիսյանը։
- Կիմ Բալայանը՝ Վանեցյանին. Ինչո՞ւ գլխավոր դատախազը Նիկոլ Փաշինյանին մեղադրանք չի առաջադրում
- Պարտված, խայտառակված մարդը չի կարող Արցախյան բանակցություններն առաջ տանել․ Գեղամ Մանուկյան
- Կիմ Բալայան. Միակ պահանջս դա է՝ քրեական պատասխանատվության ենթարկել Նիկոլ Փաշիյանին
- Գեղամ Մանուկյանը խնդրում է Կիմ Բալայանին չմիանալ հացադուլին
- Ավետիք Իշխանյան. Փաշինյանը հաճույք կստանա, եթե Գեղամ Մանուկյանը հյուծվի, հասնի մահվան դուռը
- Գեղամ Մանուկյան. Փաշինյանն ամեն ինչ անում է վարչապետական աթոռը պահպանելու համար, զոհաբերության է պատրաստ բոլորին

Politics 17:28 25/11/2020 Armenia
Member of the Armenian Revolutionary Federation Dashnaktsutyun (ARFD) Gegham Manukyan continues the hunger strike outside the government building in Yerevan. Geghamyan announced an indefinite hunger strike on November 23, demanding PM Pashinyan's resignation.
As ARFD member wrote on his Facebook page on Wednesday, Anahit Kirakosyan, the mother of one of the victims of the 2008 events Andranik Kirakosyan,  has decided to join him. In Geghamyan's words, he couldn't persuade her to leave the idea, and the only agreement was that Kirakosyan will go home at nights.
To remind, earlier, the former member of the Constitutional Court of Armenia Kim Balayan and ARFD member Garik Avetisyan joined the hunger strike.