Գեղամ Մանուկյան. Հացադուլին միացել է 2008 թվականին զոհված Անդրանիկ Կիրակոսյանի մայրը
ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանը, որը նոյեմբերի 23-ից կառավարության դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անժամկետ հացադուլ է հայտարարել, գրում է.
«Ցավով տեղեկացնում եմ, որ հակառակ մեր բոլոր հորդորներին, հացադուլին միանալու որոշում է կայացրել նաև 2008 թվականին զոհված Անդրանիկ Կիրակոսյանի մայրը՝ Անահիտ Կիրակոսյանը։ Նա անդրդվելի էր։ Միայն պայմանավորվեցինք, որ կգիշերի տանը»։
Հիշեցնենք, որ Գեղամ Մանուկյանի հետ հացադուլ են անում նաև ՍԴ նախկին անդամ Կիմ Բալայանը, ՀՅԴ-ական Գարիկ Ավետիսյանը։
- Կիմ Բալայանը՝ Վանեցյանին. Ինչո՞ւ գլխավոր դատախազը Նիկոլ Փաշինյանին մեղադրանք չի առաջադրում
- Պարտված, խայտառակված մարդը չի կարող Արցախյան բանակցություններն առաջ տանել․ Գեղամ Մանուկյան
- Կիմ Բալայան. Միակ պահանջս դա է՝ քրեական պատասխանատվության ենթարկել Նիկոլ Փաշիյանին
- Գեղամ Մանուկյանը խնդրում է Կիմ Բալայանին չմիանալ հացադուլին
- Ավետիք Իշխանյան. Փաշինյանը հաճույք կստանա, եթե Գեղամ Մանուկյանը հյուծվի, հասնի մահվան դուռը
- Գեղամ Մանուկյան. Փաշինյանն ամեն ինչ անում է վարչապետական աթոռը պահպանելու համար, զոհաբերության է պատրաստ բոլորին

Гегам Манукян: Мать погибшего в 2008 году Андраника Киракосяна присоединилась к голодовке
Член АРФД Гегам Манукян, объявивший с 23 ноября перед зданием Правительства РА бессрочную голодовку с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна пишет:
«С сожалением сообщаю, что, несмотря на все наши призывы, решение присоединиться к голодовке приняла мать погибшего в 2008 году Андраника Киракосяна - Анаит Киракосян. В своем решении она непоколебима. Мы только смогли договориться, что она проведет ночь дома ».
Напомним, что вместе с Гегамом Манукяном объявили также голодовку бывший член Конституционного суда Ким Балаян и член АРФД Гарик Аветисян.