Առողջություն 11:12 26/11/2020 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4383 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1785 նոր դեպք: Առողջացել է 2142 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 34 մարդ։ Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Նոյեմբերի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 130870 դեպք, որոնցից 103055-ն` առողջացած, 2068-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 519 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 25228 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 498951 թեստավորում:

Здоровье 11:31 26/11/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1785 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4383 тестах), выздоровели 2142 человека.
За минувшие сутки скончались 34 пациента с коронавирусом, 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 26 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 130870. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 103055 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2068. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 519.
Фактически на лечении находятся 25228 пациентов. В общей сложности было проведено 498951 тестирование.