Սերժ Սարգսյանը խորին երախտագիտություն է հայտնում բոլորին՝ ծանր կորստյան պահին վշտակցության ու զորակցության համար
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը տիկին Ռիտա Սարգսյանի կյանքից անժամանակ հեռանալու օրվանից ի վեր նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունով բազմաթիվ ցավակցություններ է ստացել գրասենյակի պաշտոնական էլեկտրոնային փոստի հասցեով:
Գրասենյակից հայտնում են, որ Նախագահ Սարգսյանը այսօր ևս` տիկին Սարգսյանի յոթնօրեքին, բազմաթիվ ցավակցական հեռագրեր և հեռախոսազանգեր է ստացել:
Սերժ Սարգսյանը խորին երախտագիտություն է հայտնում բոլորին՝ իր ընտանիքի համար անդառնալի և ծանր կորստյան պահին վշտակցության ու զորակցության, անկեղծ ցավակցությունների, տիկին Ռիտա Սարգսյանի հիշատակին ուղղված ջերմ խոսքերի, աղոթքների և Սարգսյանների ընտանիքի կողքին լինելու համար:
- Ռիտա Սարգսյանի վերջին հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա խիստ ընտանեկան միջավայրում. ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ

Серж Саргсян выражает всем глубокую благодарность за поддержку, искренние соболезнования и молитвы в память о Рите Саргсян
Со дня безвременного ухода из жизни госпожи Риты Саргсян офис третьего Президента РА по официальному адресу электронной почты офиса получает многочисленные соболезнования на имя Президента Сержа Саргсяна.
Президент Саргсян и сегодня, на седьмой день упокоения госпожи Саргсян, получил многочисленные телеграммы соболезнования и телефонные звонки.
Как сообщают из офиса третьего президента Армении, Серж Саргсян выражает всем глубокую благодарность за сочувствие, поддержку, искренние соболезнования в час невосполнимой и тяжёлой для его семьи потери, за тёплые слова и молитвы в память о госпоже Рите Саргсян и за то, что находились рядом с семьёй Саргсянов.
- Араик Арутюнян: Под патронажем и при активном содействии Риты Саргсян в Арцахе претворились в жизнь важные стратегические программы