Քաղաքական 19:43 01/12/2020 Աշխարհում
2020 թվականի դեկտեմբերի 2-ին Վլադիմիր Պուտինի նախագահությամբ տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանը: Այս մասին հայտնում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Նախատեսվում է կազմակերպության շրջանակներում դաշնակցային փոխգործակցության, ՀԱՊԿ-ի շարունակական արդյունավետության բարձրացման հարցերի քննարկումը, ինչպես նաև մտքերի փոխանակություն միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության արդիական խնդիրների վերաբերյալ:
Նիստի հիմնական որոշումները կգրանցվեն ամփոփիչ հայտարարագրում և մի շարք այլ փաստաթղթերում»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Politics 20:27 01/12/2020 World
Russian President Vladimir Putin will chair a meeting of the Collective Security Treaty Organisation’s (CSTO) Collective Security Council via videoconference on December 2, the Kremlin press service reports.
Participants in the meeting will discuss allied interaction within the organisation and further efforts to improve the efficiency of the CSTO. They will also exchange opinions on current issues of international and regional security.
The key decisions of the session participants will be reflected in a final declaration and other documents, the source said.