Քաղաքական 10:55 03/12/2020 Հայաստան
«Զինված ուժերի հետ կապված մեծ թվով հարցադրումներ կան, բայց բացի ֆորմալ, արարողակարգային հանդիպումներից պաշտպանության նախարարի քայլերում, հայտարարություններում որևէ հստակ բան չկա։ Իրավիճակային կիսալուծումները չեմ հաշվում։
Արդեն 2 շաբաթ է ՀՀ-ն պաշտպանության նոր նախարար ունի, սակայն երեք տեղակալների պաշտոնները թափուր են, մամուլի խոսնակ ևս չի նշանակվել։
Ու այստեղ առանձնապես կապ չունի՝ թեկնածուներ կա՞ն, թե՞ ոչ, մերժողները շատ ե՞ն, թե՞ քիչ, այսօր, վաղը կնշանակվի՞, թե՞ ոչ։
Փաստ է, որ մի երկրում, որտեղ ռազմական դրություն է, պաշտպանության նախարարը 2 շաբաթ է կարևոր պաշտոններում նշանակումներ չի արել, հայեցակարգային որևէ ելույթ, հայտարարություն չի արել»։

Политика 12:08 03/12/2020 Армения
«Есть большое количество вопросов, касающихся Вооруженных сил, но, кроме формальных, протокольных встреч, в шагах или заявлениях министра обороны нет ничего конкретного. Ситуативные полурешения не считаю.
Уже 2 недели, как у Армении новый министр обороны, однако должности трех заместителей главы Минобороны до сих пор вакантны, не назначен и пресс-секретарь.
И здесь особо не важно, есть кандидаты или их нет, много или мало отказывающихся, будут они сегодня-завтра назначены или нет.
Факт остается фактом, что в стране, где действует военное положение, министр обороны в течение двух недель не произвел назначений на ключевые посты, не выступил с каким бы то ни было концептуальным словом, заявлением».