Իրավունք 10:37 08/12/2020 Հայաստան
Ոստիկանությունը կոչ է անում օրինահարգության և համակեցության կանոնների պահպանման: Ոչ ոք չի կարող սահմանափակել կարծիքի արտահայտման ազատությունը, բայց հիշեք, որ բոլո՛ր քաղաքացիներն ունեն կարծիքի ազատ արտահայտման, ազատ տեղաշարժվելու, անդորրի և այլ սուբյեկտիվ իրավունքներ:
Հորդորում ենք ձեր սուբյեկտիվ հիմնական իրավունքներն իրականացնել բացառապես օրենքի շրջանակներում, չչարաշահել դրանք, հարգել համաքաղաքացիների իրավունքները: Հիշեք, որ ձեր իրավունքներն օրենքին հակառակ և չարաշահումով իրականացնելը, ինչը դրսևորվում է փողոցների շրջափակումով, տրանսպորտի երթևեկության կազմալուծմամբ, առաջացնում է վարչական պատասխանատվություն:
Չխանգարենք ոչ մեկին, չխանգարենք հանրային համաձայնության կայացմանը: Հարգենք բոլորին և հարգենք ինքներս մեզ, թույլ չտանք հակահասարակական արարքներ, որոնք կարող են անվստահություն սերմանել օրենքի և օրինականության հանդեպ:
Ոստիկանությունը հավատարիմ է իր գործառույթների իրականացմանը՝ ապահովել օրենքի առաջ բոլորի հավասարության սկզբունքը, բոլոր քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանությունը, անդորրն ու անվտանգությունը: Համոզված ենք, որ սա նաև հասարակության առաքելությունն է, և համագործակցության ենք կոչում քաղաքացիներին՝ ի շահ մեր երկրի և ժողովրդի բարօրության»։

Право 12:27 08/12/2020 Армения
Полиция призывает к уважению закона и соблюдению правил сосуществования. Никто не может ограничивать свободу выражения вашего мнения, но помните, что право на свободу выражения мнения, свободу передвижения, покой и иные субъективные права есть у всех граждан!
Призываем вас осуществлять свои субъективные, основные права исключительно в рамках закона, не злоупотреблять ими, уважать права других граждан.
Помните, что незаконная и неправомерная реализация ваших прав и злоупотребление ими, например, блокирование улиц и парализация движения транспорта, влекут за собой административную ответственность.
Давайте не будем никому мешать, не будем препятствовать установлению общественного согласия.
Давайте будем уважать всех и уважать сами себя, не допускать антиобщественных действий, которые могут посеять недоверие к закону и законности. Полиция привержена выполнению своих функций: обеспечению принципа равенства перед законом, защите прав всех граждан, покоя и безопасности.
Мы убеждены в том, что это также задача общества, мы призываем граждан к сотрудничеству – на благо нашей страны и народа».