Քաղաքական 14:25 10/12/2020 Հայաստան
Սեյրան Օհանյան. Եթե այս իշխանությունն իր ղեկավարի հետ օր առաջ չհեռանա, ապա վտանգված է բնակչության ֆիզիկական գոյությունը
Պաշտպանության նախկին նախարար, Արցախի հերոս, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանը գրում է.
«Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության պետականության, հասարակության և անհատի անվտանգության ապահովման, կայուն զարգացման, հայ ինքնության պահպանման երաշխավոր իշխանությունը՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ազգային ժողովում  իրեն սատարող մեծամասնության հետ,
ՀՀ Սահմանադրությամբ իրեն վերապահված պարտականությունները պատշաճ չկատարելով, իր ոչ հայամետ պետական քաղաքականությամբ, անարդյունավետ կառավարմամբ, բնակչության  պառակտմամբ և միջազգային  ներգրավվածությունն ապահովող ոչ լիարժեք արտաքին քաղաքականությամբ,
երկիրը ներքաշեց ազգակործան պատերազմի մեջ և նույնիսկ մրցունակ Բանակով տարավ պարտության։
Եթե այս  իշխանությունը իր ղեկավարի հետ օր առաջ չհեռանա, ապա վտանգված են Հայաստանի Հանրապետության անկախությունը, սահմանների անձեռնմխելիությունը,  բնակչության ֆիզիկական գոյությունը»։
Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության պետականության, հասարակության և անհատի անվտանգության ապահովման, կայուն...

Politics 15:17 10/12/2020 Armenia
Former Artsakh and Armenian Defense Minister, Hero of Artsakh Seyran Ohanyan believes, the current leadership of Armenia, headed by PM  Nikol Pashinyan, should leave immediately, otherwise, the independence of Armenia, the inviolability of the borders, and the physical existence of the population are threatened.
In Ohanyan's words, Prime Minister Nikol Pashinyan and his team, who should have acted as the guarantor of Armenia's and Artsakh Republic's statehood, the security of individuals, sustainable development and the preservation of  Armenian identity, failed to properly realize their obligations envisaged by the Constitution of Armenia.
Ohanyan accused Pashinyan, in particular, of 'running anti-Armenian state policy, inefficient governance, set divisions among the public and implementing inadequate foreign policy, which failed to properly engage with the international community.'
"He involved the country in a disastrous war and suffered defeat even with a competitive army," said the former defense minister.