Հասարակություն 15:58 16/12/2020 Արցախ
Դեկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 14:17-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 2002թ. ծնված Վահե Հովհաննեսի Բաբայանը: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

В Арцахе при невыясненных обстоятельствах погиб военнослужащий
15 декабря, около 14:17, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), дислоцированной на северо-восточном направлении, при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Ваге Ованнесович Бабаян (2002 года рождения). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Для выяснения обстоятельств происшествия проводится следствие.
«Министерство обороны Арцаха разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего», – отмечается в сообщении.