Քաղաքական 15:54 16/12/2020 Հայաստան
Լեհաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր նախկին դեսպան, ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը գրում է.
«Այսօր պարզեցի, որ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանցակցության հետևանքով Արցախը թշնամուն հանձնած և Արցախի նախագահի բարձր պաշտոնն ապականած «ապուշի ժպիտ» արտահայտության բացառիկ օգտատերը, հետևելով իր առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի օրինակին, արգելափակել է ինձ Facebook սոցիալական ցանցի իր տիրույթում՝ զրկելով ինձ իր այսօրվա «ծրագրային ուղերձ»-ի ցնդաբանությունները մեկնաբանելու հնարավորությունից։
Սրանք, կարծես թե, տեղյակ չեն, թե ինչ է կատարվում մեր իրականության մեջ, ամենքն իր տեղից դեռ հետագա աշխատանքի ծրագրեր է մշակում։ Սա, հավանաբար, մոռացել է, որ ինքը նախագահ ընտրվելուց ծրագրեր արդեն ներկայացրել է և, համաձայն այդ ծրագրերի, պետք է զարգացներ Արաքսի հովիտը, Շուշին դարձներ Արցախի վարչական կենտրոն, Հադրութում զարգացներ գյուղատնտեսությունը և այլն։
Սրանք լրիվ անմեղսունակ են։ Մենք սրանց ո՞նց բերենք իրականություն և բացատրենք, որ ջնջվեն մեր կյանքից և չհիշեցնեն մեզ իրենց ավելորդ գոյության մասին։ Գուցե այդ դեպքում մենք կունենանք ավելի քիչ զոհեր, ավելի քիչ գերիներին, ավելի քիչ տարածքային կորուստներ և ավերածություններ»։

Политика 16:09 16/12/2020 Армения
Бывший посол Армении в Польше, экс-руководитель аппарата Конституционного суда Армении Эдгар Казарян пишет:
«Сегодня выяснил, что эксклюзивный пользователь фразы "идиотская улыбка", который осквернил высокий пост президента Арцаха и в соучастии с Николом Пашиняном сдал Арцах врагу, следуя примеру своего лидера Никола Пашиняна, заблокировал меня в своем аккаунте  в Facebook, лишив меня возможности комментировать бредни из его "программного обращения".
Кажется, они не в курсе того, что происходит в нашей реальности, все еще разрабатывают планы дальнейшей работы. Он, наверное, забыл, что уже представил программу при избрании президентом, и, согласно этой программе, он должен был развивать Араксскую долину, сделать Шуши административным центром Арцаха, развивать сельское хозяйство в Гадруте и т.д.
Они совершенно невменяемы. Как их вернуть в реальность и объяснить, что они должны исчезнуть из нашей жизни, не напоминать нам лишний раз о своем существовании? Может быть, в этом случае у нас будет меньше жертв, меньше пленных, меньше территориальных потерь и разрушений».