Հասարակություն 11:42 17/12/2020 Արցախ
Արցախում էլեկտրամատակարարման համակարգն ամբողջովին վերականգնվել է՝  ռուս խաղաղապահների օգնությամբ։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ՊՆ-ն:
«Խաղաղապահների օգնությամբ ամբողջությամբ վերականգնվել է էլեկտրամատակարարման համակարգը: Դրա համար կատարվել են նորոգումներ 18 կիլոմետր էլեկտրահաղորդման գծերի և 50 հենասյուների վրա: 24 բնակավայրերում վերականգնվել է անխափան էլեկտրամատակարարումը, որի ընդհանուր բնակչությունը կազմում է ավելի քան 12 հազար մարդ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, խաղաղապահները մի քանի հարյուր ընտանիքների համար Ասկերանի շրջանի Խանաբադ գյուղ են առաքել հումանիտար փաթեթներ՝ սննդով և առաջին անհրաժեշտության իրերով:
«Ստեփանակերտում և Մարտակերտում Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության բժշկական ստորաբաժանումների մասնագետները շարունակում են բժշկական օգնություն ցուցաբերել բնակչությանը ... Ընդհանուր առմամբ, ռուս ռազմական բժիշկները բժշկական օգնություն են ցուցաբերել 558 քաղաքացիների, այդ թվում՝ 67 երեխաների», - նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Society 15:49 17/12/2020 NKR
The power supply system was fully restored in Stepanakert, Nagorno-Karabakh, with the help of peacekeepers, the Russian defense ministry said in a statement on Thursday.
"For this, repair work was carried out on 18 km of power lines and 50 supports. The uninterrupted supply of electricity has been resumed in 24 settlements with a total population of more than 12 thousand people," the statement added.
According to the source, specialists of the medical units of the defense ministry in Stepanakert and Mardakert continued to provide medical assistance to the population. In total, Russian military doctors provided medical assistance to 558 citizens, including 67 children.