Արմեն Աշոտյան. Այս ամենը տեղի չէր ունենա, եթե նոյեմբերի 9-ից հետո ժողովուրդը սրան կաբինետից նետած լիներ առնվազն աղբարկղ
«Սյունիքն անպաշտպան թողնելը հանցավոր ծրագրի մի մասն է, սրանում որևէ կասկած չկա։
Նոյեմբերի 9-ին դավաճանի կողմից ստորագրված խայտառակ կապիտուլյացիոն ակտում որևէ պարտավորություն հեռանալու Զանգելանի և Կուբաթլուի շրջանների շատ փոքր, բայց Սյունիքի թիկունքը պահող տարածքներից չկար։
Դավաճանը, մի քանի օր առաջ փորձելով վրայից կրկին գցել պատասխանատվությունը և մոլորեցնել ժողովրդին, ասել էր, թե «բանակցությունների ընթացքում եղել է ըմբռնում, որ այս հատվածներում պետք է տեղի ունենա սահմանների ճշգրտում»:
Փաստորեն ռազմավարական նշանակության տարածքների հանձնումը սրա համար «սահմանների ճշգրտում» է, ու սույն ստահակը Հայաստանի հարավը թշնամու ուղիղ նշանառության տակ վերցնող դիրքերը փոխանցում է թուրքին «փոխըմբռնման» շրջանակներում։
Այս ամենը տեղի չէր ունենա, եթե նոյեմբերի 9-ից հետո ժողովուրդը սրան կաբինետից նետած լիներ առնվազն աղբարկղ, եթե ոչ՝ բանտախուց։
Մեր կորուստներն էլի շարունակվելու են այնքան ժամանակ, որքան հայկական երկու հանրապետություններն հանձնող դավաճանը նստում է Հանրապետության հրապարակում»։
- Վաղը՝ մինչ 17.00-ն, Կապանի շահեկան դիրքերը հանձնվում են թշնամուն. Քաղաքապետ
- Սյունիքի սահմանի որոշ հատվածներում կտեղակայվեն ռուս սահմանապահներ. ՊՆ
- Մեզ ի՞նչ է պետք՝ «բուֆերնի» զոնա, որ իմ ու քո երեխային չգողանան. սյունեցին՝ ոստիկանին
- Սյունիքում սահմանագծումների հարցով բացակայում է պետական մարմինների հաղորդակցությունը գյուղերի բնակիչների հետ. ՄԻՊ

Армен Ашотян: Всего бы этого не произошло, если бы люди вышвырнули бы этого в мусорный бак
Заместитель председателя РПА Армен Ашотян пишет:«Оставить Сюник беззащитным - часть преступного плана, в этом нет никаких сомнений».
В позорном акте о капитуляции, подписанным предателем 9 ноября, нет никаких обязательств о том, чтобы покинуть очень небольшие, но обеспечивающие тыл Сюника, территории Зангеланского и Кубатлинского районов.
Предатель несколько дней назад, пытаясь вновь снять с себя ответственность и ввести людей в заблуждение, заявил, что «в ходе переговоров возникло понимание, что на этих территориях необходимо провести уточнение границ».
Фактически, сдача стратегически важных территорий для него является «уточнением границ», и этот подлец, в рамках «взаимопонимания», сдает позиции юга Армении под прямой прицел врага.
Всего бы этого не произошло, если бы после 9 ноября люди вышвырнули бы этого, как минимум, в мусорный бак, если не в тюремную камеру.
Наши потери будут продолжаться до тех пор, пока предатель, сдавший две армянские республики, заседает на Площади Республики».