Հասարակություն 09:06 19/12/2020 Հայաստան
Նիկոլի կազմակերպած «սգո երթ» կոչված քաղաքական շոուն պատմության մեջ մնալու է որպես դավաճանների երթ. Մելիք-Շահնազարյան
«Ավելի քան վստահ եմ, որ դավաճան Նիկոլի կազմակերպած «սգո երթ» կոչված քաղաքական շոուն պատմության մեջ մնալու է որպես դավաճանների երթ։ Շատ անկեղծ եմ ասում՝ որևէ ծանոթ մարդու չեմ ուզում այնտեղ տեսնել։ Անկախ իրենց այնտեղ գնալու շարժառիթից՝ համարելու եմ, որ այդ երթի ամեն և յուրաքանչյուր մասնակից իր լուման է ներդնում մեր Հայրենիքի հանձնման կեղտոտ գործին։ Դրա համար չեմ ուզում որևէ ծանոթ տեսնել այնտեղ։ Փնտրելու եմ, իհարկե, բայց հուսով եմ՝ չեմ գտնի։
Փոխարենը իմ բոլոր ծանոթներին, ընկերներին ու հարազատներին սպասելու եմ Ազատության հրապարակում։ Ժամը 15։00-ին այնտեղ կմեկնարկի հիշատակի հանրահավաքը, որին կհաջորդի երթ դեպի Սբ. Գրիգոր Լուսավորչի տաճար։
Իսկ նրանք, ովքեր այնուամենայնիվ կորոշեն այս օրհասական օրերին կանգնել դավաճանի կողքին, թող լավ իմանան, որ բոլորին անուն առ անուն ֆիքսելու ենք, հետո սերնդեսերունդ պատմենք խայտառակ մի դավաճանության պատմություն, որի մասնակիցը դարձան դավաճան վիժվածքի հետևից քայլողները...»։
Ավելի քան վստահ եմ, որ դավաճան Նիկոլի կազմակերպած «սգո երթ» կոչված քաղաքական շոուն պատմության մեջ մնալու է որպես...

Политика 11:00 19/12/2020 Армения
Г. Мелик-Шахназарян: Организованное Николом политическое шоу под названием «траурное шествие» останется в истории как шествие предателей
«Более чем уверен, что организованное предателем-Николом политическое шоу под названием „траурное шествие” останется в истории как шествие предателей», – написал на своей странице в соцсети Facebook политолог Грант Мелик-Шахназарян.
Отметим, Никол Пашинян 14 декабря в ходе своего обращения заявил: «19 декабря исполняется 40 дней с момента окончания боевых действий, и в этой связи 19 декабря в Республике Армения будет объявлен трехдневный траур. Также будет организовано мемориальное шествие от площади Республики до ˮЕраблураˮ (воинский пантеон в Ереване. – ред.) и другие церемонии».
Грант Мелик-Шахназарян отметил: «Говорю очень искренне: не хочу видеть там никого из знакомых. Независимо от мотивов, по которым они туда пришли, я буду считать, что каждый участник этого шествия вносит свою лепту в грязное дело сдачи нашей Родины. Поэтому я не хочу видеть там никого из своих знакомых. Буду искать, конечно, но надеюсь, что не найду.
Вместо этого я буду ждать всех своих знакомых, друзей и родных на Площади Свободы. 19 декабря в 15:00 здесь начнется мемориальный митинг, за которым последует шествие к церкви Св. Григория Просветителя.
А те, кто, тем не менее, в эти судьбоносные дни решит встать рядом с предателем, пусть хорошо знает, что мы зафиксируем всех поименно, а потом из поколения в поколение будем рассказывать историю позорной измены, участниками которой стали шагающие следом за предательским отродьем…»