Իրավունք 13:05 19/12/2020 Հայաստան
Ահազանգեր եմ ստացել՝ «դավաճանների երթին» մասնակցելու համար վարչական ռեսուրսի, «օլիգարխիկ, աղանդավորական ռեսուրսի» օգտագործման մասին. Մելիքյան
«Միայն ես տասնյակ ահազանգեր եմ ստացել՝ «դավաճանների երթին» մասնակցելու համար վարչական ռեսուրսի, «օլիգարխիկ ռեսուրսի», «աղանդավորական ռեսուրսի» տոտալ օգտագործման մասին։
Դավաճանի խարան չկրելու ցանկություն ունեցող մեր հայրենակիցներին օգնելու համար, մենք՝ տասնյակ փաստաբաններ, երեկ մեր մասնագիտական լիակատար աջակցությունն առաջարկեցինք ձեզ, «ստիպմա՛ն» ենթարկվող հայրենակիցներ, և, այո՛, այդ հայտարարության հետքերով մեզ արդեն եղել են դիմողներ։
Դուք բոլորդ ունեցել եք և դեռ ունեք շանս՝ չկրելու դավաճանի խարան։ Ձեզ բացատրվել է՝ ում դիմել եթե ստիպում են, և հետո ոչ ոք չասի՝ «մեզ ստիպեցին և մենք քայլեցինք»։
Դուք բոլորդ ունեցել եք և դեռ ունեք շանս՝ չկրելու դավաճանի խարան։ Ձեզ ամեն ինչ մանրամասն ու բազմիցս բացատրվել է՝ ինչպես եղավ ազգային աղետը, և հետո ոչ ոք չասի՝ «մենք մոլորյալ էինք և մենք քայլեցինք»։ Մոլորյալ լինելու ժամանակներն արդեն անցել են։
Դուք բոլորդ ունեցել եք և դեռ ունեք շանս՝ չկրելու դավաճանի խարան։
Բայց իհարկե ընտրությունը ձերն է։ Անձամբ ես կողմ եմ, որ ԲՈԼՈՐ Շուշի հանձնող ստահակներն ինքնաբացահայտվեն, և ուրախ եմ, որ առանձին լրատվականներ արդեն իսկ հայտարարել են, որ լուսանկարելու են «դավաճանների երթի» ԲՈԼՈՐ մասնակիցներին։
ՀԳ. Անձնական խնդրանք ունեմ. պարտադիր բերման ենթարկել ու ձեր կողքին քայլեցնել Արծրունին։ Հենց առաջին շարքում։ Սկզբից մինչև վերջ։ Իսկ վերջը Եռաբլուրի դարպասներն են»։
Միայն ես տասնյակ ահազանգեր եմ ստացել՝ «դավաճանների երթին» մասնակցելու համար վարչական ռեսուրսի, «օլիգարխիկ ռեսուրսի»,...

Право 14:41 19/12/2020 Армения
Рубен Меликян – о шествии во главе с Пашиняном: Получил десятки сигналов о тотальном использовании административного ресурса и не только
Правозащитник, соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян на своей странице в Facebook написал:
«Только что я получил десятки сигналов о тотальном использовании административного ресурса, «олигархического ресурса», «сектантского ресурса» для обеспечения участия в «шествии предателей».
Чтобы помочь нашим не имеющим желания носить клеймо предателя соотечественникам, мы, десятки юристов, вчера предложили нашу полноценную профессиональную поддержку вам, подвергающимся «принуждению» соотечественникам. И да, по следам этого заявления к нам уже обратились люди.
У всех у вас был и еще есть шанс не носить клеймо предателя. Вам было разъяснено, куда обращаться, если заставляют. И чтобы потом никто не говорил: «Нас заставили, и мы приняли участие в шествии».
У всех у вас был и еще есть шанс не носить клеймо предателя. Вам всем и многократно было разъяснено, как произошла национальная катастрофа. И пусть после никто не говорит: «Нас ввели в заблуждение, и мы приняли участие в шествии». Времена пребывания в заблуждении прошли.
У всех у вас был и еще есть шанс не носить клеймо предателя.
Но выбор, конечно, за вами. Лично я за то, чтобы ВСЕ подлецы, сдавшие Шуши, раскрыли себя сами. Рад тому, что отдельные СМИ уже заявили, что будут фотографировать ВСЕХ участников «шествия предателей».
P.S. У меня личная просьба: подвергнуть приводу и заставить прошествовать с вами, в первом ряду Арцруна (официального представителя министерства обороны Армении во время войны Арцруна Ованнисяна. – ред.). От начала до конца. А конец – это ворота в Ераблур».