Առողջություն 11:17 21/12/2020 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1009 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 240 նոր դեպք: Առողջացել է 644 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Դեկտեմբերի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 154065 դեպք, որոնցից 133176-ն` առողջացած, 2656-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  654  դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 17579 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 567755 թեստավորում:

Здоровье 12:52 21/12/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 240 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1009 тестах), выздоровели 644 человека.
За минувшие сутки скончались 28 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 21 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 154065. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 133176 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2656. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 654.
Фактически на лечении находятся 17579 пациентов. В общей сложности было проведено 567755 тестирований.