Հասարակություն 11:52 24/12/2020 Հայաստան
Արտակ Զաքարյան. Տեսնում ե՞ք չէ, Սյունիքում թուրքերն այնպես են սեղմել, որ Արցախի մասին արդեն մոռանում եք
Պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է.
«Տեսնում ե՞ք չէ, Սյունիքում թուրքերն այնպես են սեղմել, որ Արցախի մասին արդեն մոռանում եք։
Տիկնայնք և պարոնայք իշխանական պատգամավորներ։
Մի՞թե դուք Նիկոլին ավելի շատ եք սիրում, քան ձեր Հայրենիքը։ Մի՞թե Նիկոլից ավելի շատ եք վախենում, քան պետությունը կորցնելուց։ Մի՞թե սորոսի փողերն ավելի կարևոր են, քան ձեր նախնիների հիշատակը, մեր հերոսների թափած արյունն ու շիրիմները։
Ես չեմ հավատում, որ դուք բոլորդ կարող եք դավաճանել։ Ձեր մեջ գուցե կան դավաճաններ, բայց բոլորդ չեք այդպիսին։ Պատգամավորներն առաջնորդվում են իրենց խղճով ու համոզմունքով։ Ես չեմ ուզում հավատալ, որ Հայրենիքի հանդեպ ձեզանից շատերի ունեցած պարտավորությունը, խիղճն ու համոզմունքը անդառնալիորեն կորսված է։ Այսօր դուք պատմական առաքելություն ունեք։ Պատվով կատարեք այն և մի տրվեք կոնյուկտուրային ճղճիմ շահերին։
Նիկոլի հրաժարականը, կամ ծայրահեղ դեպքում՝ նրա հեռացումն իշխանությունից, օրվա հրամայական է։ Այն ամեն օր ավելի ու ավելի ցայտուն է դառնում, ավելի ու ավելի պահանջված։ Դուք ինքներդ եք դա տեսնում և գիտակցում։ Նա չի կարող ձեզ և մեր ժողովրդին առաջնորդել այն ճանապարհով, որը կվերականգնի մեր անվտանգությունն ու զարգացման հեռանկարները։ Նա չի կարող երաշխավորել ձեր և մեր կայուն ու կանխատեսելի ապագան։
Դուք ունեք այդ հնարավորությունը, փոխելու մեր պետության կործանարար ընթացքը դեպի անդունդ և դուք պետք է դա անեք հանուն մեր սերունդների։ Այլապես մեր երկրին նոր ցնցումներ ու կորուստներ են սպասվում։
Ոտքի կանգնիր հանուն Հայրենիքի, հանուն քո օջախի, հանուն քո երեխաների։ Հիշիր, որ առանց քո պետության, դու ևս ապագա չունես։  Վաղն ուշ է լինելու, վաղը Սյունիք ու Արցախ էլ չեն լինելու»։

Политика 14:18 24/12/2020 Армения
Бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян на своей странице в соцсети Facebook пишет:
«Видите же, в Сюнике турки так поднажали, что об Арцахе уже забываете?
Дамы и господа провластные депутаты.
Неужели вы любите Никола больше, чем свою Родину? Неужели вы боитесь Никола больше потери государства? Неужели деньги Сороса важнее памяти ваших предков, пролитой крови и могил наших героев?
Я не верю, что вы все можете предать. Среди вас, быть может, есть предатели, но не все из вас такие. Депутаты руководствуются своей совестью и убеждениями. Я не хочу верить, что у многих из вас долг перед Родиной, совесть и убеждения безвозвратно утеряны. Сегодня у вас историческая миссия. Выполните ее с честью и не поддавайтесь конъюнктурным мелочным интересам.
Отставка Никола или, в крайнем случае, его отстранение от власти – императив дня. Это с каждым днем становится все более очевидным, все более востребованным. Вы сами это видите и осознаете.
Он не в состоянии вести вас и наш народ по пути, который восстановит перспективы нашей безопасности и нашего развития. Он не может гарантировать вам и нам стабильное и предсказуемое будущее.
У вас есть эта возможность – изменить разрушительных ход нашего государства в бездну, и вы должны сделать это ради наших поколений. В противном случае нашу страну ждут новые потрясения и потери.
Поднимись ради Родины, своего очага, своих детей. Помни, что без своего государства у тебя тоже нет будущего. Завтра будет поздно, завтра уже не будет Сюника и Арцаха».