Քաղաքական 18:57 24/12/2020 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտնել է, որ հաջորդ տարվա բյուջեում ռազմական ծախսերի ավելացում է նախատեսվում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Նշվում է, որ Ալիևն ու նրա տիկին Մեհրիբան Ալիևան այցելել են Ղարաբաղի Կուբաթլու և Զանգելան շրջաններ:
«Ադրբեջանի 2021 թվականի պետական բյուջեի նախագծի համաձայն, երկրի պաշտպանության և անվտանգության ծախսերը կազմելու են  2,7 միլիարդ դոլար, ինչը 550 միլիոն դոլարով ավելի է, քան նախորդ տարի։ Մենք շարունակելու ենք ուժեղացնել մեր բանակը: Այժմ քննարկվում է հաջորդ տարվա բյուջեն: Իմ նախաձեռնությամբ ռազմական ծախսերն ավելանում են:
Նախևառաջ, որ պատերազմի ժամանակ մենք շատ զենք և զինամթերք ենք օգտագործել, դրանք պետք է համալրվեն: Միևնույն ժամանակ, նախատեսում ենք շարունակել ձեռք բերել ժամանակակից սարքավորումներ»,- նշում է աղբյուրը՝ մեջբերելով Ալիևի խոսքը։

Политика 20:03 24/12/2020 Регион
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что инициировал увеличение военных расходов в бюджете на следующий год, передает РИА НОВОСТИ.
Отмечено, что Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посетили Губадлинский и Зангеланский районы в Карабахе.
«Согласно проекту госбюджета Азербайджана на 2021 год, расходы страны на оборону и укрепление безопасности предусмотрены на уровне 2,7 миллиарда долларов, что на 550 миллионов долларов больше, чем в прошлом году. Мы и дальше будем усиливать свою армию. Сейчас обсуждается бюджет следующего года. По моей инициативе военные расходы увеличиваются. В первую очередь потому, что в ходе войны мы использовали много оружия и боеприпасов, это надо восполнить. В то же время планируется и в дальнейшем приобретать современную технику», - приводит слова Алиева его пресс-служба.