Հասարակություն 16:50 26/12/2020 Հայաստան
Այսօր ժամը 13:18-ին Կոտայքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Չայնիի» մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ավտոմեքենայի ներսում կա արգելափակված քաղաքացի:
ԱԻ նախարարության հաղորդմամբ, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը և մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 25-րդ կմ-ին «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝  Սամվել Հ․, ծնված 1964 թ․) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հարվածել պատին:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը վարորդը և ուղևոր Անահիտ Հ․-ն (ծնված 1968 թ․) դուրս են բերվել արգելափակումից տեղի ուժերով և հոսպիտալացվել Աբովյանի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան և սահմանազատել տարածքը, այնուհետև ավտոմեքենայի շարժիչի հատվածում հրդեհ է բռնկվել:
Հրշեջ-փրկարարները հրդեհը մեկուսացրել են ժամը 14։15-ին, մարել՝ 14։25-ին։ Այրվե լէ «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենայի շարժիչի հատվածը՝ մասամբ։

Общество 19:15 26/12/2020 Армения
Сегодня в 13:18 в Котайкский региональный кризисный центр поступила информация о том, что на трассе Ереван-Севан в районе «Чайной» произошло ДТП: в салоне был зажат гражданин.
По сообщению МЧС, на место происшествия выехали спасательный отряд Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения Управления спасательных сил СС МЧС и боевой расчет пожарно-спасательной бригады.
Выяснилось, что на 25 км трассы Ереван-Севан автомобиль марки Opel Zafira (водитель Самвел А., 1964 г.рожд.) съехал с проезжей части дороги и врезался в стену.
До прибытия спасателей на место происшествия водитель и пассажир Анаит А. (1968 года рождения) были вызволены из салона местными силами и госпитализированы в МЦ Абовян, где врачи оценили состояние здоровья пострадавших как тяжелое.
Спасатели обесточили автомобиль и огородили территорию, после чего в моторной части машины возник пожар.
В 14:15 пожарные-спасатели локализовали пожар, а в 14:25 потушили его. Частично сгорела моторная часть автомобиля марки «Опель Зафира».