Քաղաքական 16:53 28/12/2020 Հայաստան
«Հայրենիքի փրկության շարժումը  հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով այսօր ԱԺ մուտքի մոտ տեղի ունեցած միջադեպերին.
«Այսօր առավոտյան բազմաթիվ քաղաքացիներ հավաքվել են Ազգային ժողովի շենքի մուտքերի մոտ՝ «ամոթի պատ» կազմելով շենք մուտք գործող իմքայլական պատգամավորների համար: Որոշ քաղաքացիներ էլ հավկիթներով են դիմավորել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին։
Ակցիայի ընթացքում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը հայհոյել է ցուցարարներին, վերջիններս հավկիթներ են նետել նրա ավտոմեքենայի ուղղությամբ:
Նույն խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանն էլ ավտոմեքենայից դուրս է եկել և հայհոյելով հարձակվելով ակցիայի մասնակիցների վրա։
Ոստիկանության կողմից պատգամավորների նման վարքագիծը մնացել է անարձագանք: Փոխարենը բերման են ենթարկվել  երեք տասնյակից ավել քաղաքացիներ, այդ թվում՝ ՀՅԴ ՀԳՄ նախագահ Սիմոն Սիմոնյանը, ՀԳՄ անդամներ Արծվիկ Մինասյանն ու Հակոբ Մաթիլյանը:

Политика 19:59 28/12/2020 Армения
Требующее отставки Никола Пашиняна с должности премьер-министра Армении Движение за спасение Родины выступило с заявлением, коснувшись имевших место сегодня у входа в НС инцидентов:
«Сегодня утром многочисленные граждане собрались у входа в Национальное Собрание Армении, выстроившись в «стену позора» для входящих в парламент депутатов от фракции правящего блока «Мой шаг».
Некоторые граждане встретили депутатов от фракции «Мой шаг» яйцами.
В ходе акции депутат от фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян озвучил ругательства в адрес участников акции, последние кинули яйца в направлении его автомобиля.
Депутат от той же фракции Сисак Габриелян вышел из автомобиля и с ругательствами напал на участников акции.
Полиция не отреагировала на подобное поведение депутатов. Взамен были подвергнуты приводу свыше 30 граждан, в том числе и глава ВО АРФД Симон Симонян, член ВО АРФД Арцвик Минасян и Акоп Матилян.