Առողջություն 15:43 30/12/2020
COVID-19-ի բրիտանական նոր շտամով վարակման ևս երեք դեպք է գրանցվել Իսպանիայում, այս անգամ ՝ Վալենսիա և Գալիցիա ինքնավար համայնքներում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Գալիցիայում նոր շտամի յոթ կասկածելի դեպքերից մեկն արդեն հաստատվել է, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Գալիքիայի կառավարության առողջապահական խորհրդի ղեկավար Խուլիո Գարսիա Կոմեզաննան: Հիվանդը վերջերս է վերադարձել Մեծ Բրիտանիայից:
Իսպանական մի քանի լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Վալենսիա համայնքում հաստատվել է երկու դեպք: Մարզային իշխանությունները խոստացել են պաշտոնական տեղեկատվությունը հրապարակել ավելի ուշ:

Здоровье 16:10 30/12/2020 В мире
Еще три случая заражения новым британским штаммом COVID-19 зафиксированы в Испании, на этот раз в автономных сообществах Валенсия и Галисия.
Как передает РИА Новости, из семи подозрительных случаев нового штамма в Галисии один уже подтвержден, заявил глава совета по здравоохранению правительства Галисии Хулио Гарсия Комесанья на пресс-конференции. Пациент живет в городе Сантьяго-де-Компостела и недавно вернулся из Великобритании.
В сообществе Валенсия подтверждены два случая, сообщают ряд испанских СМИ. Официальную информацию региональные власти обещают обнародовать позже в среду.