Քաղաքական 15:31 30/12/2020 Հայաստան
ԱԺ «Լուավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն այսօր այցելել է Սյունիքի մարզ, հանդիպել մի քանի համայնքապետերի։
«Հանդիպեցինք Մեղրիի քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանի և նրա տեղակալի հետ, լսեցինք համայնքի խնդիրները և առաջարկները, որոնցով պարտադիր պետք է զբաղվենք։
Մեղրին ինձ համար հատկապես հարազատ վայր է, քանի որ այստեղ է անցել իմ զինվորական ծառայությունը, Մեղրու սահմանային դիրքերում անցել եմ մարտական հերթապահություն։
Անպայման հետամուտ եմ լինելու Մեղրիի անվտանգային խնդիրների լուծմանը»,-գրել է Մարությանը։
Ավելի վաղ նա տեղեկացրել էր Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանի հետ հանդիպման մասին։
«Մանրամասն քննարկեցինք վերջին շրջանի մարտահրավերները և դրանց դիմակայելու մեր հաստատակամությունը: Մեր հանդիպման արդյունքում քննարկված գաղափարները կդառնան օրենսդրական նախաձեռնություններ ու կառավարության որոշումների առաջարկներ»,-նշել էր նա։
Ավելի վաղ ԱԺ պատգամավորը հայտնել էր, որ այսօր Սյունիքում հանդիպումներ կունենա և ևս մեկ անգամ տեղում կծանոթանա իրավիճակին: Այցի արդյունքներով առաջարկությունների փաթեթ կներկայացվի համապատասխան մարմիններին:

Политика 18:29 30/12/2020 Армения
Глава партии «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян сегодня посетил Сюникскую область, провел встречи с главами ряда общин.
«Встретились с мэром города Мегри Мхитаром Закаряном и его заместителем. Они представили проблемы и предложения общины, которыми обязательно надо заняться.
Мегри – для меня особенно родное место, потому что здесь прошла моя военная служба. Я нес боевое дежурство на приграничных позициях Мегри.
Я обязательно буду последовательным в вопросе решения проблем безопасности Мегри», – написал Марукян.
Ранее он сообщил о встрече с мэром Капана Геворком Парсяном.
«Подробно обсуждались вызовы последнего периода и решимость противостоять им. Обсуждаемые на встрече идеи станут законодательными инициативами и предложениями для постановлений правительства», – указал он.
Марукян ранее сообщил, что сегодня в Сюнике он проведет встречи и еще раз на месте ознакомится с ситуацией. По итогам визита соответствующим органам будет представлен пакет предложений.