Անդրանիկ Թևանյան. Նիկոլի ընդդիմությունը Հայաստանի Հանրապետությունն է
«Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանը գրում է՝ աշխարհը 2021-ում է, իսկ Հայաստանը՝ ոչ։
«Մեզ մոտ դեռ 2020 թվականն է։ Նոր տարին չի եկել։ Ու չի գալու այնքան ժամանակ, մինչև Հայաստանի վրայից չմաքրենք դավաճանության, պարտության ու խայտառակության խորհրդանիշին։
2020-ը Նիկոլի տարի էր։ Նա միշտ ատել է Արցախը, ղարաբաղցիներին ու Հայոց բանակը։ Նման մարդը գտածո էր թուրքերի ու ադրբեջանցիների համար։
2020-ին Նիկոլ Փաշինյանի հրամանատարությամբ մենք կորցրեցինք Արցախի պետականությունը, ղարաբաղցիները դարձան փախստական, Հայոց բանակը դե ֆակտո գրեթե չկա։
Բոլորիս ուշադրոթյունը, բնականաբար, մարդկային ու տարածքային կորուստների վրա է, բայց չմոռանանք, որ մենք նաև միլիարդավոր դոլարների հասնող զինտեխնիկայի կորուստ ենք ունեցել։ Դրա վերականգնումը հսկայական ջանքեր ու միջոցներ է պահանջելու։
Ինչ մնում է Հայաստանին, ապա այն խիստ պայմանականորեն կարելի է անկախ պետություն անվանել, քանզի մեր անվտանգությունն ապահովվում է բացառապես Պուտինի միջոցով։ Թուրքիան մարշ-բրասոկով չի մտնում Հայաստան, իսկ Ադրբեջանը չմտավ Ստեփանակերտ ի հեճուկս Փաշինյանի բռնած գծի ու ի հաշիվ ռուսական գործոնի։
2020-ին մենք կորցրեցինք հազարավոր տղաներ, որոնց թիվը մեզ չեն ասում։ Չեն ասում գերիների, անհետ կորածների, վիրավորների, հաշմանդամների թվերը։ Կրկին խաբում են, կեղծում ու թաքցնում։ Ինչպես որ 2018-ի մայիսի 8-ից սկսած։ Ինչպես որ պատերազմի 44 օրերին։
Սուտը, կապիտուլյացիան, անկումը շարունակվելու են այնքան ժամանակ, քանի դեռ Նիկոլը վարչապետի աթոռին է։ Ինքը աղբյուրի վրա նստած հրեշն է, որը ցամաքեցնելու է մեր երկիրը։
Նիկոլը հասկանում է, որ իր ընդդիմությունը կուսակցությունները չեն, առանձին խմբերը չեն։ Իր ընդդիմությունը Հայաստանի Հանրապետությունն է։ Ինքը պայքարում է ՀՀ-ի դեմ, քանզի վերջինս իրենից հաշիվ է պահանջելու արածների ու չարածների համար։ Նիկոլն ուզում է հաշիվ պահանջողին վերացնել, որ իր հաշիվներին ոչինչ չսպառնա, որ հայ ժողովուրդը հավերժ մնա չարաբաստիկ 2020-ում։
2021 մտնելու անհրաժեշտ նվազագույն պայմանը, հետևաբար, նոր իշխանության ձևավորումն է՝ առանց Նիկոլ Հայաստանը։ Նոր տարին միայն այդ դեպքում կգա»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա։

Андраник Теванян: Оппозиция Никола — это Республика Армения
Руководитель исследовательского института «Политэкономия» Андраник Теванян пишет: «Мир перешел в 2021 год, а Армения – нет.
У нас еще 2020 год. Новый год еще не наступил. И не наступит до тех пор, пока мы не очистим Армению от символа предательства, поражения и позора.
2020 год был годом Никола. Он всегда ненавидел Арцах, карабахцев и Армянскую армию. Такой человек — просто находка для турок и азербайджанцев.
В 2020 году под командованием Никола Пашиняна мы потеряли государственность Арцаха, карабахцы стали беженцами, армянской армии де-факто практически нет.
Мы все, конечно, сосредоточены на людских и территориальных потерях, но давайте не будем забывать, что мы также потеряли миллиарды долларов в военной технике. Ее восстановление потребует огромных усилий и ресурсов.
Что касается Армении, то ее строго условно можно назвать независимым государством, поскольку наша безопасность обеспечивается исключительно Путиным. Турция марш-броском не входит в Армению, а Азербайджан не вошел в Степанакерт вопреки линии Пашиняна и за счет российского фактора.
В 2020 году мы потеряли тысячи ребят, число которых нам не сообщается. Количество пленных, пропавших без вести, раненых и инвалидов не сообщается. Они снова обманывают, фальсифицируют и утаивают. Как это было, начиная с 8 мая 2018 г. Как было в течение 44 дней войны.
Ложь, капитуляция, упадок будет продолжаться до тех пор, пока Никол будет оставаться премьер-министром. Он чудовище, сидящее на источнике, которое иссушит нашу страну.
Никол понимает, что его оппозиция — это не партии, не отдельные группы. Его оппозиция — это Республика Армения. Он борется против Республики Армения, поскольку последняя потребует от него отчета за все, что он сделал и чего не сделал. Никол хочет устранить того, кто требует от него отчета, чтобы больше ничего не угрожало его отчетам, чтобы армянский народ навсегда остался в злополучном 2020 году.
Следовательно, минимально необходимое условие для вступления в 2021 год — это формирование нового правительства —Армения без Никола. Новый год наступит только в этом случае», - написал Теванян на своей странице в соцсети Facebook.