Իրավունք 14:40 04/01/2021 Հայաստան
Եթևեկության անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ Ճանապարհային ոստիկանության իրականացրած ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել եւ արձանագրվել են մի շարք իրավախախտումներ, այդ թվում՝ ոչ սթափ վիճակում տրանսպորտային միջոցներ վարելու դեպքեր: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից:
«Հունվարի 3-ին հանրապետությունում հայտնաբերվել է 35 ոչ սթափ վարորդ: Տվյալ վարորդների նկատմամբ կազմվել են արձանագրություններ, իսկ տրանսպորտային միջոցները՝ տեղափոխվել են Ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածքներ:
Ոստիկանությունը վարորդներին հորդորում է խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության անվտանգության կանոնները»,- ասված է ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունում։

Право 16:36 04/01/2021 Армения
Из соображений безопасности дорожного движения во время службы дорожной полицией был выявлен и зафиксирован ряд нарушений, в том числе управление автомобилем в нетрезвом виде. Об этом сообщает Полиция РА.
«3 января в стране были обнаружены 35 нетрезвых водителей. На этих водителей были составлены протоколы, а транспортные средства отбуксированы на специальные участки, охраняемые Дорожной полицией.
Полиция призывает водителей неукоснительно соблюдать правила безопасности дорожного движения», - говорится в заявлении, распространенном полицией.