Հասարակություն 17:52 07/01/2021 Հայաստան
WarGonzo. Ներկայումս ընթանում է Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հատուկ ծառայությունների մակարդակով խորհրդատվությունների նախապատրաստումը
Թուրքիան ծրագրում է միանալ «նախիջևանյան միջանցքի» շուրջ բանակցություններին։ Այս մասին հաղորդում է wargonzo-ն՝ հղում անելով Ստամբուլում գտնվող իր աղբյուրներին։
«Եթե հավատանք մեր ստամբուլյան աղբյուրներին (հիշեցնեմ, նրանք առաջինն էին, որ բացահայտեցին սիրիացի զինյալներին Արցախ տեղափոխելու մասին տեղեկությունը դեռևս պատերազմը սկսվելուց երկու շաբաթ առաջ), ներկայումս ընթանում է Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հատուկ ծառայությունների մակարդակով խորհրդատվությունների նախապատրաստումը ՝ հենց Մեղրիի և տրանսպորտային միջանցքի կազմակերպման հարցերով»,- նշում է տելեգրամ-ալիքը՝ նշելով, որ նախնական հանդիպումը պետք է կայանա Բաքվում։
«Հատկանշական է, որ հարցը քննարկելու ուղարկում են ոչ թե դիվանագետների, այլ հատուկ ծառայությունների աշխատակիցների՝ ամենայն հավանականությամբ ՝ բարձրաստիճան։ Wargonzo-ի` երևանյան աղբյուրները մասամբ հաստատել են տեղեկությունը»,-նշված է տելեգրամյան ալիքում։

Society 19:57 07/01/2021 Armenia
WarGonzo: Special services of Armenia, Azerbaijan and Turkey set to hold consultations on transport corridor
Turkey plans to join the talks on the "Nakhichevan corridor", WarGonzo reports, citing its sources in Istanbul.
"If we believe our Istanbul sources (incidentally, they were the first to report about the transfer of Syrian militants to Artsakh two weeks before the start of the war), preparations for consultations between special services of Armenia, Azerbaijan and Turkey concerning Meghri and the transport corridor are underway,” WarGonzo said on its Telegram channel, noting that the preliminary meeting should take place in Baku.
"It is noteworthy that it’s not diplomats who are involved in the discussion of the issue, but employees of the special services. Most likely they are senior employees. WarGonzo’s sources in Yerevan have partially confirmed the reports," the Telegram channel said.