Քաղաքական 18:57 09/01/2021 Հայաստան
Ավարտվել է Հայրենիքի փրկության շարժման ներկայացուցիչներ Վազգեն Մանուկյանի, Իշխան Սաղաթելյանի և Արթուր Վանեցյանի հանդիպումը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հետ:
«Նախարարին հայտնեցինք մեր մտահոգությունները, լսեցինք որոշ բացատրություններ այդ մտահոգությունների վերաբերյալ»,- հանդիպումից հետո լրագրողներին ասաց Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։
Նրա խոսքով, որոշ հարցերի պատասխաններ բավարարել են իրենց, որոշ պատասխաններ կիսատ են մնացել։
Վազգեն Մանուկյանը մանրամասներ չհայտնեց հանդիպումից, նշեց, որ հանդիպում են ունենալու նաև  Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի հետ, բոլոր հանդիպումներից հետո կամփոփեն ու հայտարարություն կանեն։
Հիշեցնենք, որ երեկ Վազգեն Մանուկյանը դիմել էր արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանին, Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Արմեն Աբազյանին, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանին՝ պահանջելով հանդիպում Հայրենիքի փրկության շարժման ներկայացուցիչների հետ՝ ակնկալում  պարզաբանումները ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:

Politics 20:18 09/01/2021 Armenia
"We expressed our concerns to the minister and were provided with some explanations concerning those concerns," Vazgen Manukyan, the opposition candidate for interim prime minister, told reporters after the meeting.
According to him, the answers to some of the questions satisfied them, while some answers remained incomplete.
Vazgen Manukyan did not reveal details of the meeting, noting they are also set to meet with Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Colonel-General Onik Gasparyan. The opposition figures will sum up the meetings in a statement.
Earlier on Friday, Vazgen Manukyan said representatives of the Homeland Salvation Movement demanded a meeting with Ara Aivazian, Onik Gasparyan and Director of the National Security Service (NSS) Armen Abazyan to get clarifications on the situation in the country ahead of the upcoming meeting of the Armenian and Azerbaijani leaders in Moscow.