Իրանագետը՝ Ալիևի մասին. Սեփական ուժերի հանդեպ խորը վախեր ունեցող բարդութավորված անձի սանձարձակ վարքագիծ է
«Ադրբեջանական ժամանակավոր բռնազավթման մեջ գտնվող հայկական Շուշիում Բաքվի բռնապետը կրկին դրսևորել է իր ներքին վախը մեր ռևանշի նկատմամբ, իր թույլիկ կծկված ձեռքը ներկայացնելով որպես «երկաթյա բռունցք», և կրկին հնչեցրել սպառնալիք մեր հասցեին։
Սեփական ուժերի հանդեպ անվստահ և ներքին խորը վախեր ունեցող բարդութավորված անձի սանձարձակ վարքագծի դրսևորում է, լավ նախնական ազդակ առ այն, որ հայկական Վերանվաճումը անհրաժեշտություն է»։
Ադրբեջանական ժամանակավոր բռնազավթման մեջ գտնվող հայկական Շուշիում Բաքվի բռնապետը կրկին դրսևորել է իր ներքին վախը մեր...
Опубликовано Vardan Voskanyan Пятница, 15 января 2021 г.
- Մ.Մինասյան․ Նույն օրը, երբ Մեհրիբան Ալիևան մեզ համար «ստեղծեց» կորստի նոր խորհրդանիշ, Աննա Հակոբյանը շքեղություն է փնտրում

Политика 15:20 16/01/2021 Армения
Эксперт по Ирану – об Алиеве: Развязанное поведение закомплексованного человека с внутренними страхами
Заведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян на своей странице в социальной сети Facebook пишет:
«В находящемся под временной оккупацией Азербайджана армянском Шуши диктатор Баку в очередной раз продемонстрировал свой внутренний страх перед реваншем армянской стороны, выдавая свою слабо сжатую руку за «железный кулак», и вновь озвучил угрозу в наш адрес.
Это проявление развязанного поведения закомплексованного человека, неуверенного в своих силах и имеющего глубокие внутренние страхи, позитивный предварительный сигнал о том, что армянское перезавоевывание – необходимость».