Քաղաքական 15:18 18/01/2021 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին և ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ, ԱՀ ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանին։
ԱԳ նախարարության ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, կողմերը քննարկել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է համազգային նշանակության խնդիրների շուրջ մտքերի փոխանակումն ու քննարկումների անցկացումը։
Հիշեցնենք, որ Իշխան Սաղաթելյանը Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ձևավորված Հանուն հայրենիքի փրկության շարժման համակարգողն է։
Russian⬇️ English⬇️ Հունվարի 18-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է ՀՅԴ...

Politics 15:46 18/01/2021 NKR
Artsakh (Nagorno-Karabakh) Foreign Minister David Babayan on Monday received member of the opposition Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) Supreme Body of Armenia Ishkhan Saghatelyan and member of the ARF Central Committee of Artsakh, MP David Ishkhanyan.
The sides discussed a range of issues related to the Azerbaijan-Karabakh conflict settlement and the recent regional developments, the Artsakh Foreign Ministry reported.
The parties noted the importance of exchanging views and holding discussions on the issues of national significance.
Ishkhan Saghatelyan is the coordinator of the Homeland Salvation Movement demanding Prime Minister Nikol Pashinyan's resignation.