Քաղաքական 17:42 20/01/2021 Աշխարհում
Այսօր առավոտյան նորընտիր նախագահ Ջո Բայդենի երդմնակալությունից ժամեր առաջ, Դոնալդ Թրամփը լքել է Սպիտակ տունը: Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս պահը հեռարձակել է The Huffington Post- ը:
Թրամփն ասել էր, որ նախագահի պաշտոնը մեծ պատիվ է իր համար, և որ վերջին չորս տարում նա շատ հաջողությունների է հասել:
«Ես կցանկանայի հրաժեշտ տալ: Բայց հուսով եմ, որ մենք երկար ժամանակով հրաժեշտ չենք տալիս», - լրագրողներին ասել է Թրամփը:
Նա կնոջ՝ Մելանյայի հետ միասին նստել է ուղղաթիռ՝ շարժվելով դեպի Մերիլենդ նահանգի Էնդրյուս ռազմական օդանավակայան, որտեղ տեղի կունենա հրաժեշտի արարողությունը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Թրամփը ցանկանում է զորահանդես անցկացնել և հրաժեշտ տալ իր վարչակազմի աջակիցներին, համախոհներին և ներկայիս ու նախկին աշխատակիցներին կարմիր գորգին՝ իր նախագահության վերջին արարողության ժամանակ:

Politics 18:17 20/01/2021 World
Donald Trump has left the White House after four years as president but insisted: "We will be back in some form," Sky News reported.
The outgoing president is heading to his Mar-a-Lago resort in Florida as Joe Biden prepares to be sworn in as America's new leader in Washington DC.Speaking before boarding Air Force One at Joint Base Andrews, he told supporters it had been "an incredible" four years and thanked his family, as his daughter Tiffany watched on, shedding some tears.
Mr Trump said "we left it all on the field", adding that "it has been my greatest honour and privilege to have been your president".
He also wished the new administration "great luck and great success" - but said: "We will be back in some form."