Հասարակություն 17:29 23/01/2021 Հայաստան
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քար իլիճ տանող ավտոճանապարհները, իսկ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդիչով բեռնատարների համար։
Արագածոտնի մարզի Ապարան-Արագած, Վայոց ձորի մարզի Սարավան-«Զանգեր» հատվածում, դեպի Ջերմուկ քաղաք տանող, Աղավնաձոր-Արենի ավտոճանապարհներին և Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Արագածոտնի մարզի Թալին քաղաքում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է միայն բեռնատար ավտոմեքենաների համար, իսկ ռուսական կողմում կա 760 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:

Society 18:05 23/01/2021 Armenia
Some roads are closed in Armenia as of Saturday evening due to adverse weather conditions, the Ministry of Emergency Situations reports.
Vardenyats Pass is closed only for trailer trucks.
Aparan-Aragats, Saravan-Zanger, Aghavnadzor-Areni highways, the roads leading to the town of Jermuk, as well as roads of Syunik Province are partly icy.
Snowfall is reported in Talin town of Aragatsotn Province.
According to the Department of Emergency Situations of Georgia's Ministry of Internal Affairs and the Crisis Management Center (CMC) of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia, Stepantsminda-Larsi highway is closed only for trucks, with 760 trucks stuck on the Russian side.