Քաղաքական 10:06 25/01/2021 Արցախ
Ռուս զինծառայողները, Արցախի դիտակետերում անցկացվող ծառայության ընթացքում, իրականացնում են կանոնավոր հակաահաբեկչական վարժանքներ: «Տագնապ» ազդանշանի գործողություններ վարելիս խաղաղապահ զորակազմի զինծառայողները մշակում են դիրքավորման, դիտակետերը պահելու, ինչպես նաև երթուղին փակելու և շարժումը դադարեցնելու գործողություններ: Այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ ՊՆ-ն:
Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի դիտակետերը հագեցած են «Ստուգակետ» ամրություններով, որոնք նախատեսված են զինծառայողներին փոքր զենքերից և բեկորներից պաշտպանելու, ինչպես նաև հարակից տարածքի շրջանաձև դիտանցում իրականացնելու համար:
Պաշտպանական ենթակառուցվածքը ներառում է նաև անձնակազմի համար հարմարավետ կենցաղային մոդուլներ, սնունդ պատրաստելու և ճաշելու բլոկային մոդուլ, ինչպես նաև տրանսպորտա-տեխնոլոգիական մոդուլ, որը հագեցած է մշտական էլեկտրաէներգիա մատակարարելու սարքավորումներով:
Բոլոր մոդուլները հագեցած են անհրաժեշտ կենցաղային սարքավորումներով, սպասքով, էլեկտրական սարքերով և ջեռուցման և օդորակման համակարգերով:

Politics 13:28 25/01/2021 NKR
Russian servicemen at observation posts in Artsakh (Nagorno-Karabakh) conduct regular anti-terror training. While practicing actions, the military personnel of the peacekeeping contingent practiced occupying places at shooting positions in order to defend the post, as well as to block the route in order to stop movement, the Russian Defense Ministry reported on Monday.
The observation posts of the Russian peacekeeping contingent in Karabakh are equipped with checkpoint fortifications designed to protect military personnel from small arms and shrapnel, as well as to conduct a circular observation of the nearby territory.
Also, the infrastructure of the posts includes comfortable residential modules for the accommodation of personnel, a block module for cooking and eating, as well as a transport and technological block module equipped with units for supplying constant electricity, the ministry said.
All modules are equipped with the necessary household equipment, dishes, electrical appliances and heating and air conditioning systems.