Հասարակություն 16:19 30/01/2021 Հայաստան
Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն hունվարի 30-ին, ժամը 10։25-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհին՝ Սառնակունք գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ ավտոմեքենան ընկել է ձորը, կան տուժածներ։
ԱԻ նախարարության փոխանցմամբ, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Սիսիան-Երևան ավտոճանապարհի 26-րդ կմ-ին «Mercedes Vito» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Հ․ Ա․, ծնված 1993 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և գլորվել ձորը (մոտ 20 մետր)։ Վարորդը և ուղևոր Ռ․ Գ․-ն (ծնված 1960 թ․) տեղափոխվել են Սիսիանի ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են բավարար, իսկ ուղևոր Ա․ Հ․-ն (ծնված 1957 թ․) տեղում մահացել է:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, փակել գազի բալոնի փականը, ձորից դուրս բերել Ա․ Հ․-ի դին և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։

Society 17:20 30/01/2021 Armenia
On January 30, at 10։25 an emergency call was received to Syunik regional crisis management center that а car had run off the road and rolled down into a gorge near Goris-Sisian highway. One fire unit from the Fire and Rescue Squad of MES Regional Rescue Department dispatched to the scene, the Ministry of Emergency Situations reported.
It turned out that Mercedes Vito car (driver H.A born in 1993) ran off the roadway and rolled down into a gorge on the 26km of Yerevan-Sisian highway. As a result of the road accident one passenger died on the spot, while the driver and another passenger were taken to Sisian medical center. Their health condition is assessed as fair.