Իրավունք 12:47 01/02/2021 Հայաստան
«Շարունակում և ավարտում եմ Հադրութեցի Վահան Բադասյանին խայտառակ հիմնավորմամբ կալանավորելու համար պատասխանատու պաշտոնատար անձանց անվանական «հանրային պարսավանքը»։
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մանվել Շահվերդյան։
Դատավոր Շահվերդյանի դահլիճում մեկ անգամ մասնակցել եմ որպես փաստաբան, և ստացել եմ բանիմաց ու իրավամետ դատավորի տպավորություն։ Ցավում եմ, որ ստիպված եմ խմբագրել դրական ընկալումս։
1000 անբարեխիղճ ու «կապալառու» ոստիկան, քննիչ, դատախազ չեն կարող այնքան վնաս հասցնել իրավունքին ու պետականությանը, որքան իր բարձունքը «հանձնած» մեկ դատավոր։ Ու սա այդ դեպքն է։ Ամեն ինչ հանրության աչքի առջև էր - թե՛ Բադասյանի խոսքը (որի համար նրան զնդանել են) և թե՛ նրա անձը։ Ուստի հետևություն կարող է անել յուրաքանչյուրս, և իմ հետևությունը հստակ է.
Բադասյանի կալանքը՝ ստորագրված դատավոր Շահվերդյանի ձեռամբ, անտեղի էր և պարսավելի - առավել ևս, երբ հաշվի է առնվել «մշտական բնակության վայր չունենալու» հանգամանքը»։
Շարունակում և ավարտում եմ Հադրութեցի Վահան Բադասյանին խայտառակ հիմնավորմամբ կալանավորելու համար պատասխանատու պաշտոնատար...

Право 13:56 01/02/2021 Армения
«Я продолжаю и завершаю поименное «публичное порицание» должностных лиц, ответственных за арест на позорном основании Вагана Бадасяна из Гадрута».
Судья суда общей юрисдикции города Еревана Манвел Шахвердян.
В зале суда судьи Шахвердяна я однажды участвовал в качестве адвоката, и он произвел впечатление толкового и законопослушного судьи. Сожалею, что мне пришлось изменить свое положительное мнение о нем.
1000 недобросовестных и полицейских «подрядчиков», следователей, прокуроров не могут навредить закону и государству столько, сколько «сдавший» свою высоту один судья. И это именно тот случай. Все было на виду у общественности - как слова Бадасяна (за что он был заключен в тюрьму), так и его личность. Следовательно, каждый из нас может сделать свои выводы, мой вывод ясен:
Арест Бадасяна, подписанный судьей Шахвердяном, неуместен и предосудителен, особенно с учетом обстоятельства, что «он не имеет постоянного места жительства».
Продолжаю и завершаю должностным лицом, ответственным за арест на позорном основании Вагана Бадасяна из Гадрута…